Kolejne luzowanie obostrzeń w kraju

Minister Zdrowia o znoszeniu obostrzeń w Polsce

Zwiększony limit osób podczas imprez i zgromadzeń czy otwarcie sal zabaw to niektóre zmiany w luzowaniu obostrzeń, które wejdą w życie od 6. czerwca. 

 

W środę (02.06) podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski przedstawił informacje dotyczące planów rządu ws. luzowania kolejnych obostrzeń. Nastąpią one w dwóch etapach: od 6 do 25 czerwca i od 26 czerwca do 31 sierpnia. Wiadomo już, że od niedzieli 6. czerwca otwarte zostaną sale zabaw z ograniczeniem 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. W transporcie zbiorowym możliwe będzie 75% obłożenia z obowiązkiem zakrywania ust i nosa. W przypadku imprez i zgromadzeń zwiększony został limit osób do 150. Na targach, konferencjach i wystawach może przebywać 1 osoba na 15 m2. 

 

- Sytuacja epidemiczna w Polsce ustabilizowała się. Odnotowujemy dalsze spadki dziennej liczby zakażeń i zajętości łóżek, mimo rosnącej mobilności Polaków. Dlatego przechodzimy do dalszego luzowania obostrzeń. W tej chwili głównym zagrożeniem są nowe mutacje wirusa. W porównaniu do innych krajów w Europie, takich jak Francja czy Włochy mamy stosunkowo liberalne obostrzenia. Dalsze luzowanie obostrzeń nastąpi kolejno w dwóch etapach od 6 do 25 czerwca i od 26 czerwca do 31 sierpnia - przekazał minister Niedzielski.

 

Plany rządu odnośnie wakacji mamy poznać w najbliższy poniedziałek 7. czerwca. 

 

zxcvb

1 Komentarzy

mietek

03/06/2021

Aż się podnieciłem na bezmiar łask, spływających ze szczodrej ręki zarządzających. Nawet świadom nie byłem jakież to obostrzenia mnie dotyczyły i jakie ciążą jeszcze nad moją nędzną osobą. Zaprawdę, zaprawdę niegodnym jestem, właściwie pasożytem tylko. Ale wspierał będę moją modlitwą naszych dobroczyńców, może zmiany w ich mózgach nastąpią. Amen.

Dodaj komentarz