Inwestycje za 1,5 mln zł w WOSiR Szelent

plan działań na rok bieżący w WOSiR Szelment

Sprzęt wodny, gondole elektryczne, domki modułowe, plaża – Daniel Racis, prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment przedstawił w poniedziałek (31.05) radnym wojewódzkim plany działań na rok bieżący. 

 

WOSiR Szelment to największy kompleks narciarski w regionie. Zimą nie musi zabiegać o turystów, którzy wiedzą, że to znakomite miejsce do jazdy na nartach i snowboardzie. Szefostwo ośrodka postanowiło zadbać o tak samo wysoką frekwencję również latem. Stąd szereg inwestycji, które zaplanowano w Szelmencie na ten rok w wysokości 1,5 mln zł.

 

- Chcemy, aby WOSiR Szelment stał się popularnym w kraju i za granicą miejscem letniego wypoczynku. Dlatego tak ważne i potrzebne są inwestycje, które uatrakcyjnią to miejsce. Sama woda i ładne widoki to dziś za mało, by przyciągnąć turystów. Plany inwestycyjne ośrodka na pewno przełożą się na popularność Szelmentu jako doskonałego miejsca na urlop ­– tak koncepcję zmian w ośrodku ocenił Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

 

Daniel Racis, prezes ośrodka podczas posiedzenia sejmiku województwa, poinformował, że kupiono już za 31 tys. zł nowoczesny sprzęt wodny, m.in. do jazdy na nartach wodnych. Będą z niego korzystać na przykład uczestnicy kolonii i półkolonii, organizowanych w ośrodku. W planach jest jeszcze montaż w lipcu dmuchanego toru przeszkód (122 tys. zł), który stanie się niewątpliwą atrakcją dla dzieci i dorosłych. Podobnie jak gondole elektryczne (115 tys. zł), które pozwolą na organizację rejsów wycieczkowych po jeziorze Szelment Wielki.

 

W ośrodku zwiększy się również baza noclegowa. W tym roku zostanie kupionych pięć domków modułowych, całorocznych, z wyposażeniem, dla czterech osób każdy. Docelowo ma ich być 12. - Musimy podwoić liczbę miejsc noclegowych i zadbać o jakość, podnieść standard. Domki modułowe będą właśnie o wysokim standardzie wykonania i wyposażenia - stwierdził Daniel Racis.

 

W Szelmencie w końcu powstanie też plaża z prawdziwego zdarzenia. Co prawda w tym sezonie jeszcze z niej nie skorzystamy, ale będą prowadzone już prace projektowo-przygotowawcze (200 tys. zł). Tak, aby już za rok urlopowicze mogli się na niej opalać. Poza tym, w ramach inwestycji, w ośrodku prowadzone będą prace remontowe: uszczelnianie dachów, remonty pomieszczeń, elewacji i tarasów.

Dodaj komentarz