III Festiwal Powsinóg, Podróże bliskie i dalekie

trzecia edycja podróżniczego Festiwalu Powsinóg w Budzie Ruskiej

W dniach 3-5 czerwca w Budzie Ruskiej 16, na podwórku gospodarstwa Piotra Malczewskiego, w malowniczym zakątku Suwalszczyzny, odbędzie się trzecia edycja podróżniczego Festiwalu Powsinóg. Podróże bliskie i dalekie. 

 

W trakcie festiwalu odbędą się spotkania z podróżnikami i reporterami, pokazy slajdów oraz filmów, warsztaty dla dzieci, spacer etnograficzny, a podróżować będziemy tym razem m.in. do szamanów z Tuwy, na Mount Everest, do Nepalu, w góry Karakorum, Koleją Transsyberyjską, na Polesie, do świętych źródeł Podlasia, brzegiem Czarnej Hańczy, na Antarktykę, na Czukotkę, Sachalin i Kuryle, m.in. z takimi autorami jak: Anna Kamińska, Zofia Piłasiewicz, Hanna Kondratiuk, Marcin Kaczkan, Wojciech Koronkiewicz, Mikołaj Golachowski, Michał Milczarek.


 
Festiwalowi towarzyszył będzie kiermasz książek i rękodzieła, wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny, a większość wydarzeń odbywa się w plenerze, na łące w pobliżu Czarnej Hańczy, w reżimie sanitarnym, jest więc bezpiecznie. Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

 

dfghjkhtgrf

Dodaj komentarz