CBA i prokuratura sprawdzają Bożenę Kamińską

Była posłanka Platformy Obywatelskiej z Suwałk podejrzewana o wyłudzenie 580 tys. zł

Była posłanka Platformy Obywatelskiej z Suwałk podejrzewana jest o złożenie fałszywych oświadczeń majątkowych i wyłudzenie 580 tysięcy złotych.

 

O sprawie poinformował tvn24.pl. Śledztwo prowadzone jest w sprawie poświadczenia nieprawdy w oświadczeniach majątkowych za lata 2015-2018. Chodzi o rzeźbę wartą 54 tysiące złotych, której ówczesna posłanka nie umieściła w swoich oświadczeniach majątkowych. Sama zainteresowana w rozmowie z tvn24 poinformowała, że była to inwestycja jej męża, z którym ma rozdzielność majątkową. 

 

Według oficjalnego raportu CBA Bożena Kamińska mogła również wyłudzić około 580 tysięcy złotych na prowadzenie biur poselskich w latach 2013 - 2019.  Finalne rozliczenie w Kancelarii Sejmu wydatków na biura poselskie Kamińskiej wykazuje natomiast, że przez cztery lata otrzymała na ten cel 514,8 tysiąca złotych. - Nie potrafię tego zrozumieć. Czyli według CBA nie płaciłam przez te wszystkie lata pracownikom, nie odprowadzałam za nich składek ZUS, nie płaciłam za telefony, paliwo i wynajem? - mówi była posłanka.

 

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

 

Za: tvn24.pl.

16 Komentarzy

tesia30

27/05/2021

Aż dziś bierze, że portal sprzyjający b. pani poseł, obecnie działającej w Kancelarii Senatu, publikuje takie informacje.

Logika finansowa wg PiS. Przestroga dla obecnych PiS-owców i ich sługi - was też tak kiedyś PiS rozliczy, uważajcie, co robicie!

Zbyszek G.

27/05/2021

 Dobrze wiemy jak działa Pani  Kamińska. Biura poselskie świeciły pustkami, nikogo tam nie można było zastać.  Tylko na początku jeszcze  ktoś pracował. Potem  to było zatrudnienie fikcyjne .Pani K. ma wyjątkowy pociąg to przywłaszczania nie swoich pieniędzy. Wystarczy zapytać pracowników  SOK jak były kradzione pieniądze z grantów unijnych  i inne machlojki. CBA powinno  prześledzić  jeszcze działalność w instytucjach kultury Pani K. To wstyd że mieliśmy takiego posła oby nigdy więcej.

Znajomy

27/05/2021

No w końcu pozytywne Newsy… Prześwietlić Kamińską od stóp do głowy gdyż ta babka ma dużo za uszami !!!!  Jej przyjaciele również !  Brawo CBA , jesteście bardzo potrzebni w Polsce 

Jak wiadomo, Pani Kamińska miała konflikt z Zielińskim. A teraz dziwnym zbiegiem okoliczności przygląda się jej CBA :P CBA nie znalazło nic u Banasia, Obajtka i innych działaczy PiS a ma znaleźć u Kamińskiej. Śmiech na sali :P Wszystkie służby działają na polecenia polityków, tak samo tutaj.

Jurek Ogórek

27/05/2021

Pan Dariusz M., również twierdzi że jest niewinny choć zarzuty są niepodważalne. Ścigać korupcję, złodziestwo i nadużywanie uprawnień!Podobno już za harcerstwa kombinowała

Johnytabasco

28/05/2021

Dodane przez Jurek Ogórek w odpowiedzi na

Za czasów harcerstwa była tym czym jest dziś- pasożytem. Trochę tyłkiem, trochę bezczelnością wspięła się po łbach prawdziwie zaangażowanych ludzi w działalności społeczne, okradając tych ludzi z ich pracy i ich zasług. Zwykła bladź od zawsze. Współczuję mężowi. Ciekawe czy mieści się z  rogami w futryny drzwi od domu

 

Chyba zbliżają się jakieś wybory. Moim zdaniem p. Kamińska wpisuje się w sposób myślenia każdego innego polityka. Różnica jest taka, że jest kobietą i niektórzy panowie mogą być zazdrośni. Nieładnie tak kobietę obgadywać za plecami.

Krawczuk

28/05/2021

Jeszcze słynny “Paletkarz” dołàczył do grona POwskiej Kasty by dorwać się do infomacji i kasy miasta albo i wyżej … bo po co wogóle tacy ludzie szukają w szeregach tej skompromitowanej partii . Masakra… Niech Niedźwiedzia CBA prześwietli poproszę ! 

Akurat prokuratura i CBA to są tak wiarygodne że można się tylko pośmiać :) Nie muszą szukać wałków u byłych posłów, mają dużo obecnych z PiS, niech tam poszukają :P

Swoich PiS nie rusza poza przypadkami gdy już się nie da sprawy zatuszować bo nabrała rozgłosu. Chapią ile w lezie. O tym z TVP Info się nie dowiecie.

bravo

01/06/2021

Dodane przez Alex w odpowiedzi na

PiS nie rozlicza? Dobre sobie mało interesujesz się polityką albo dużo oglądasz TVN i czytasz gazetę wyborczą.

strzała

19/06/2021

A jeśli wyjdzie że mówi prawdę i nie ma rzeźby i ma dowody na wydanie pół miliona kasy?

Nie lubię jej, ale zarzuty wydają się mało wiarygodne. Za to Zbyszek G. ma jakieś informacje. Dlaczego nie wie o nich CBA?

Dodaj komentarz