59-latek aresztowany za podpalenie i usiłowanie zabójstwa

Podpalenie budynku mieszkalnego w jednej z miejscowości w gminie Olecko

Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców płonącego domu oraz zaangażowaniu służb nie doszło do tragedii. Podpalacz został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

 

W niedziele (10.10) rano oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olecku otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w jednej z miejscowości w gminie Olecko. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Policjanci ustalili, że w domu w chwili pożaru przebywała rodzina tam zamieszkująca, a przyczyną powstania ognia było podpalenie. W toku podjętych czynności przez funkcjonariuszy okazało się, że najprawdopodobniej sprawcą podpalenia był 59-letni współmieszkaniec, którego nie było na miejscu w chwili zdarzenia. 

 

Niespełna po godzinie funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości. Sprawca w chwili zatrzymania był pijany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz sprowadzenia zdarzenia, które zagroziło życiu lub zdrowiu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. We wtorek (12.10) na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 59-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dodaj komentarz