5 lat pozbawienia wolności za usiłowanie rozboju

pięć lat pozbawienia wolności za usiłowanie rozboju z użyciem noża dla ełczanina

Sąd Okręgowy w Suwałkach skazał 34-letniego ełczanina na pięć lat pozbawienia wolności za usiłowanie rozboju z użyciem noża.

 

Do zdarzenia doszło w lipcu 2020 roku. W godzinach popołudniowych dwóch mężczyzn wyważając drzwi wtargnęło do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Grodzieńskiej w Ełku. Od przebywającej w mieszkaniu 46–letniej kobiety zażądali pieniędzy, a gdy odmówiła zaczęli przeszukiwać meble. Będąc w kuchni starszy z mężczyzn chwycił za nóż kuchenny i następnie zadał nim kobiecie klika ciosów w rękę i nogę, powodując głębokie rany cięte. Mimo to kobieta odmówiła wydania pieniędzy, a sprawcy opuścili mieszkanie. Pokrzywdzona udała się po pomoc do sąsiadki, a następnie powiadomiono policję i wezwano karetkę pogotowia. Sprawcy wychodząc z bloku natknęli się na konkubenta pokrzywdzonej, którego znali. Uderzyli go w twarz, po czym wyrwali mu z ręki i zabrali telefon komórkowy.

 

W wyniku czynności śledczych ustalono podejrzanych. Prokurator przedstawił im zarzuty, a następnie na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani. Obaj byli wcześniej karani sądownie. We wrześniu ubiegłego roku skierowano akt oskarżenia. W dniu 30 kwietnia 2021 r. został wydany wyrok przez Sąd Okręgowy w Suwałkach. Bardziej aktywny, używający noża 34 - letni oskarżony został skazany za usiłowanie rozboju na kobiecie na 5 lat pozbawienia wolności, a drugi 29-letni mężczyzna na karę 3 lat pozbawienia wolności.

 

Za rozbój na konkubencie pokrzywdzonej, w wyniku czego zabrano mu telefon komórkowy, starszy mężczyzna został skazany na 1 rok pozbawienia wolności, a młodszy na 6 miesięcy pozbawienia wolności. Za oba czyny Sąd wymierzył kary łączne w wysokości 5 lat i 6 miesięcy starszemu oskarżonemu oraz 3 lata i 6 miesięcy drugiemu z oskarżonych. Ponadto mężczyzna zadający nożem rany ma zapłacić pokrzywdzonej 5000 zł zadośćuczynienia za doznane krzywdy.

Dodaj komentarz