Złote medale suwalskich modelarzy

Oliwia Szturgulewska i Sławomir Truchan zdobyli złote medale

 

Oliwia Szturgulewska i Sławomir Truchan zdobyli złote medale podczas Pucharu Polski Modeli Halowych, który w miniony weekend odbyły się w Hrubieszowie.

 

W dniach 17-18 lutego weekend w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie rozegrano drugą rundę z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Halowych w klasie F1N i F1N/M (modele szybowców wyrzucanych z ręki). Sekcję modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach reprezentowało czterech zawodników – podopiecznych trenera Stanisława Skibickiego.

 

W kategorii młodzik dziewcząt I miejsce zdobyła Oliwia Szturgulewska, z kolei na IV miejscu sklasyfikowano Aurelię Żukowską. W kategorii młodzik chłopców VIII miejsce zajął Bartosz Żukowski, zaś w kategorii seniorów pewnie zwyciężył Sławomir Truchan.

 

Hala sportowa w Hrubieszowie jest obiektem wyjątkowo wymagającym dla zawodników startujących w klasie F1N, bowiem wymaga bardzo precyzyjnego rzutu w określone miejsce pod sufit – tak, aby wyrzucony model z ręki nie zawisł na szkieletowej konstrukcji. Z tymi trudnościami świetnie poradzili sobie nasi zawodnicy: Oliwia Szturgulewska i Sławomir Truchan, tym samym umacniając się na zajmowanych miejscach w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

 

Foto: OSiR Suwałki

Dodaj komentarz