Z Radomia z kompletem punktów

Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki 0:3

W spotkaniu 24. kolejki PlusLig siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali na wyjeździe Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0.

Walczący o miejsce w pierwszej ósemce Ślepsk bez straty seta pokonał w piątek (10.02) przedostatni zespół w tabeli PlusLigi jakim są Cerrad Enea Czarni Radom. Gospodarze wczorajszego spotkania nie potrafią wygrać we własnej hali od początku sezonu i w meczu z podopiecznymi Dominika Kwapisiewicza ta sztuka również się im nie udał. Jedynie w pierwszej partii "Wojskowi" byli w stanie nawiązać równorzędną walkę ze Ślepskiem, jednak i tak to biało-niebiescy wygrali seta 27:25. Później było już z górki - 25:19, 25:16 i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gości z Suwałk. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Matias Sanchez, rozgrywający biało-niebieskich, który tego dnia doskonale gubił blok rywali i świetnie dyrygował grą podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza.

Zwycięstwo z Cerradem Eneą Czarnymi Radom pozwoliło suwalczanom awansować na 8. miejsce w ligowej tabeli. Dodajmy jednak, że o jeden punkt mniej oraz o jeden mecz rozegrany mniej ma na koncie dziewiąta w tabeli Stal Nysę. Liderem z 56 punktami pozostaje Asseco Resovia Rzeszów.