Trzy punkty Wigier z Wissą Szczuczyn

Wigry Suwałki - Wissa Szczuczyn 5:0

Suwalskie Wigry ponownie z kompletem punktów. W niedzielę (02.06) na Stadionie Miejskim w Suwałkach biało-niebiescy pokonali Wissę Szczuczyn 5:0.

Siódma w tabeli IV Ligi Wissa Szczuczyn pokonana. W niedzielny wieczór piłkarze suwalskich Wigier poczynili kolejny krok zbliżający ich do awansu na wyższy stopień rozgrywkowy. Biało-niebiescy rozpoczęli od zmarnowanego rzutu karnego, jednak to nie przeszkodziło w późniejszych minutach wbić rywalom kilku bramek. Strzelanie rozpoczął w 41 minucie gry Krzysztof Cudowski, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy prowadzenie podwyższył Kacper Głowicki. Pięć minut po zmianie stron swoje drugie trafienie w tym meczu zaliczył Krzysztof Cudowski, a pod koniec spotkania kolejne gole dołożyli Paweł Omilianowicz i Bartosz Gużewski.

Kolejne zdobyte trzy punkty utrzymują suwalskie Wigry na pierwszym miejscu w tabeli, jednak KS Wasilków wciąż wywiera presję na biało-niebieskich. Główny rywal Wigier w walce o awans również wygrał swoje spotkanie z Turem Bielsk Podlaski 1:2 i ma tyle samo punktów co lider z Suwałk. W przedostatniej już serii gier Wigry zmierzą się przed własną publicznością z ósmym w tabeli KS Michałowo. Mecz zostanie rozegrany już w piątek 7. czerwca, gdyż kilka dni później podopieczni Pawła Cimochowskiego rozegrają finał Podlaskiego Pucharu Polski z  Olimpią Zambrów.