Trenerzy Ślepska zwycięzcami amatorskiej ligi siatkówki

Elektromil SALS Liga, czyli amatorska liga siatkówki w Suwałkach

 

Zakończyła się tegoroczna edycja Elektromil SALS Ligi, czyli amatorskiej liga siatkówki w Suwałkach. W sezonie 2022/23 triumfowali  członkowie sztabu szkoleniowego Ślepska Malow Suwałki i przyjaciele klubu.

 

W miniony weekend w hali Suwałki Arena odbył się finał rozgrywek w sezonie 2022/2023. Triumfatorami zostali członkowie sztabu szkoleniowego Ślepska Malow Suwałki i przyjaciele klubu, którzy w finale pokonali 14. Pułk Przeciwpancerny 2:1. Reprezentanci 14. Pułku Przeciwpancernego, dopingowani przez liczną grupę kolegów i koleżanek, postawili w finale sezonu 2022/2023 bardzo trudne warunki, ale ostatecznie musieli uznać wyższość doświadczonych zawodników, z przeszłością na ligowych parkietach niemal całej Polski. W meczu o 3. miejsce 1. Ligi SUKSS Suwałki pokonał Straż Pożarną bez straty seta.

 

Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły również na poziomie 2. i 3. Ligi. Na zapleczu Elektromil SALSLigi można było zobaczyć w akcji Kresy Sejny i UKS Jantar Gołdap, którzy stoczyli bój o tytuł mistrzowski. Gołdapianie triumfowali w pierwszym secie, ale w dwóch kolejnych zabrakło „kropki nad i”. Ostatecznie, po trzech setach wyrównanej rywalizacji, górą okazali się goście z Sejn. Najniższy stopień podium 2. Ligi zdobyli zawodnicy Atlasu, po zwycięstwie 2:0 z Opakowaniami Kartex. Jedną z rewelacji finałów Elektromil SALSLigi zostali siatkarze Tanne & Forte, którzy po wygranej 2:1 z Zakładem Szklarskim Kamena, rzutem na taśmę wskoczyli na wysokie, 5. miejsce.

 

W trzeciej lidze młodzi siatkarze UKS Maratończyk Ełk niemal przez cały sezon prowadzili w tabeli, aby na ostatniej prostej oddać prowadzenie Albatrosom, którzy pokonali ełczan 2:0 i tym samym zapewnili sobie tytuł mistrzów w najniższej klasie rozgrywkowej. Warto zaznaczyć, że obie ekipy już wcześniej uzyskały awans do 2. Ligi. Walkowerem oddali natomiast swój mecz Nieprzygotowani, dzięki czemu debiutująca Gmina Szypliszki ukończyła sezon 2022/2023 na 3. miejscu w 3. Lidze.

 

1. Liga

1. Trenerzy Ślepsk Malow
2. 14. Pułk Przeciwpancerny
3. SUKSS Suwałki
4. Straż Pożarna
5. Słoneczny Patrol Ełk
6. Elektromil 
7. ARR „Ares” S.A. w Suwałkach - spadek
8. Adriatica Olecko - spadek


2. Liga

1. Kresy Sejny - awans
2. UKS Jantar Gołdap - awans
3. Atlas
4. Opakowania Kartex
5. Tanne & Forte
6. Zakład Szklarski Kamena - spadek
7. KMP Suwałki - spadek


3. Liga

1. Albatrosy - awans
2. ZSS UKS Maratończyk Ełk - awans
3. Gmina Szypliszki
4. Nieprzygotowani
5. Livioon Vita Suwałki
6. Klub Kibica MKS Ślepsk Malow Suwałki

1 Komentarzy

Suwalczanie zn…

16/03/2023

Super sprawa, że w naszych Suwaliszkach jest, a właściwie są, aż 3 poziomy rozgrywek amatorskich siatkówki. 

Pytanie do Suwalczan miejscowych: Elektromil i Sals to sponsorzy rozgrywek zapewne, a kto jest Formalnie organizatorem (Miasto,  Osir)?

I grają na różnych halach (mecz, rewanz)? Bo zapewne tylko finałowe mecze na Osir czy Arena Suwałki? 

Pozdrawiam Suwalczanki, Suwalczan i wszystkich Mieszkańców naszego pięknego Regionu 😀.

Dodaj komentarz