Top Liga Masters – podium tegorocznych rozgrywek rozstrzygnięte

Ostatni kolejka Top Ligi Masters Suwałki 2024

 

Fantastyczny sezon piłkarskich rozgrywek w ramach Top Ligi Masters dobiegł końca. W ciągu trzynastu tygodni czternaście drużyn rywalizowało w hali sportowej OSiR o tytuł mistrzowski. Finalnie to Szkarnulis Team Sejny (jeszcze przed zakończeniem ostatniej kolejki) okazał się najlepszy w ogólnym rozrachunku. Do ostatnich chwil nie było jednak wiadomo, czy srebrne medale padną łupem reprezentantów Opakowań Kartex, czy Skupski Team Sejny.

 

Zacznijmy jednak od początku. XIII kolejkę piątkowych rozgrywek rozpoczęła rywalizacja pomiędzy Preizol Amsterdam FC, a Gminą Suwałki.

 

Gmina i Technika zwycięskie w początkowych starciach

XIII odsłona rozgrywek rozpoczęła się o godzinie 18:15. W pierwszej kolejności na parkiecie hali sportowej OSiR zawitały Preizol Amsterdam FC i Gmina Suwałki. Wynik spotkania otworzył Michał Makowski, jednak na skutek niefortunnego gola samobójczego Sebastiana Dębskiego, zmobilizowani rywale powrócili do gry. Na kolejne argumenty nie czekaliśmy zbyt długo – dwa trafienia Kacpra Babkowskiego zadecydowały o tym, kto przygarnie pełną pulę punktów.

 

W drugim meczu drużyna Teraz Wschód przegrała po dwubramkowym boju z ekipą Techniki Grzewczej „ZUH”. Świetną dyspozycję potwierdzili Sebastian Jankowski i Damian Ostaszewski, którzy od „A” do „Z” zaplanowali sobie cały przebieg meczu, konsekwentnie realizując postawione cele. Pomimo kilku prób, beniaminek tegorocznych rozgrywek nie znalazł sposobu na rozpracowanie swojego rywala, w efekcie czego sezon 2023 / 2024 zakończyli na 10. pozycji w tabeli ligowej.

 

Festiwal strzelecki w wykonaniu „Wojskowych”. Skupski Team Sejny na podium

W trzecim meczu wieczoru byliśmy świadkami prawdopodobnie najszybciej strzelonej bramki w tegorocznych rozgrywkach. Tomasz Jarząbski trafieniem z prędkością błyskawicy rozpoczął festiwal strzelecki w wykonaniu 14. Pułku Przeciwpancernego „DECCO” Suwałki. Kibice zgromadzeni na trybunach hali sportowej OSiR zobaczyli łącznie 7 bramek – dodatkowo autorstwa: Wojciecha Milewskiego (3), Pawła Stasińskiego (2) i Piotra Macianisa (1). Dzięki temu lider „Wojskowych” wyprzedził w klasyfikacji Top Strzelców Wojciecha Mickiewicza (Opakowania Kartex), kończąc sezon na 3. miejscu z dorobkiem 12 strzelonych goli.

 

Z całą pewnością nie był to dzień Porta Active Team. Jednakże, nic nie zagroziło pozycji lidera Top Strzelców Pawłowi Fajkowskiemu. Finalnie 21 ustrzelonych bramek w pełni wystarczyło do zatrzymania korony Króla Strzelców Top Ligi Masters.

 

Po godzinie 19:45 przyszedł czas na widowisko, którego przebiegł mógł dać drużynie Skupski Team Sejny pewne podium. Przeciwnik, choć z dolnej części tabeli, to potrafiący postawić trudne warunki gry. Suwalski El-Dan nie zdołał jednak zatrzymać rozpędzonej ekipy sejneńszczan, którzy świadomi faktu, iż gra jest „warta świeczki”, dali z siebie absolutne sto procent. Nieomylny Krzysztof Wojnowski dwoma bramkami otworzył wynik, a wtórowali mu dodatkowo Marcin Bujnowski i Bartosz Tomczyk. W pełni zasłużone zwycięstwo pozwoliło na moment radości. Jednak czy srebrne, czy brązowe medale przypadną ekipie Skupskiego, zweryfikować miał dopiero ostatni mecz.

 

Pościg za trzema punktami. Bakałarzewo bezsilne w ostatniej kolejce

Następnie do akcji wkroczyły zespoły Architekt Marta Burakiewicz oraz FC Furioza. Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando drużyny Radosława Pachały. Trafienie Michała Galińskiego przyczyniło się do tego, że „Architekci” zmieniali stronę boiska w dobrych nastrojach. Druga połowa rywalizacji odmieniła jej losy o 180 stopni. Czyżby męska rozmowa w szeregach Furiozy przyniosła zamierzone efekty? Jan Bryk i Dominik Sosnowski tworząc super-duet strzelecki wzięli sprawy w swoje ręce, przypieczętowując wygraną trzema bramkami. Come-back z prawdziwego zdarzenia!

 

Przedostatnie spotkanie zakończyło się zgodnie z przewidywaniami użytkowników cotygodniowej Ligi TyperaArkadiusz Dąbrowski piątkowego wieczoru miał trudne zadanie. „Futbolowe Trio” w składzie: Wiktor Świerzyński, Kamil Kozłowski i Michał Żelazko doskonale rozumieli się na boisku. Trzy bramki wystarczyły, aby Gmina Szypliszki zwyciężyła z Gromem Bakałarzewo i inkasując trzy ważne punkty zakończyła sezon na 8. lokacie w tabeli.

 

Opakowania Kartex wicemistrzem Top Ligi Masters

Na zakończenie ostatniej kolejki Opakowania Kartex podjęły mistrza tegorocznej edycji – Szkarnulis Team Sejny. Już sam początek spotkania pokazał, że obie ekipy wyszło na boisko po 3 punkty i nikt nie podda się bez walki. Pierwsza połowa nie pozwoliła wyłonić murowanego faworyta. Po bezbramkowej odsłonie, w drugie zobaczyliśmy aż 3 trafienia. W pierwszej kolejności bramkę ustrzelił Wojciech Łada, a chwilę potem celnym strzałem popisał się Sebastian Zackiewicz. Wydawać by się mogło, że wynik jest już przesądzony, dopóki do akcji nie wkroczył Marcin Żyliński. Tegorocznemu Mistrzowi zabrakło czasu, aby nawiązać głębszą próbę odbudowania losów spotkania. Finalnie to Opakowania Kartex w pełni zasłużenie mogli cieszyć się z wicemistrzostwa. Podczas nadchodzącej Gali Mistrzów to na ich szyjach zawisną srebrne medale.

 

Na tym jednak nie koniec. Już 02 marca o godzinie 09:00 w hali sportowej OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2 rozpocznie się Puchar Ligi, podczas którego drużyny powalczą o kolejne wyjątkowe trofeum. Rozgrywki będą przebiegać systemem pucharowym. Tego samego dnia, wieczorem rozpocznie się Gala Mistrzów – ceremonia podsumowania rozgrywek i rozdania nagród. Jedno jest pewne – będzie się działo, dlatego zapraszamy do uważnego śledzenia naszych mediów.

 

Dodaj komentarz