Suwalska Szkółka Kolarska na podium w Wasilkowie

zawodnicy z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej wrócili do domu z medalami

Krew, pot i łzy szczęścia – tak można opisać zmagania kolarzy podczas wyścigu rowerowego w Wasilkowie. Chociaż łatwo nie było, młodzi zawodnicy z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej wrócili do domu z medalami.

 

Rywalizacja odbyła się w niedzielę 30. maja w ramach Maratonów Kresowych. Były to kolejne zawody, na których pojawili się przedstawiciele Suwalskiej Szkółki Kolarskiej trenowani pod okiem Bartosza Bełdygi. Tydzień wcześniej na zawodach w Białymstoku, młodzi cykliści deklarowali, że będą ciężko trenować, aby na następnych eliminacjach stanąć na podium. Jak zapowiadali – tak zrobili. Systematyczna i intensywna praca podczas treningów szkółki oraz dodatkowe ćwiczenia poza zajęciami w grupie, przyniosły oczekiwane efekty.

 

Gratulacje należą się Filipowi Chmielewskiemu,  który zdobył medal, zajmując  III miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz Olafowi Chmielewskiemu, który wygrał wyścig na najbardziej popularnym dystansie Półmaratonu. Olaf aktualnie ściga się już w barwach Klubu Rowerowego MTB Suwałki, ale jest wychowankiem Suwalskiej Szkółki Kolarskiej.

 

Już 6 czerwca kolejne zawody w ramach Maratonów Kresowych, tym razem w Olecku. Na nich również nie zabraknie reprezentacji z Suwałk. Trzymajcie kciuki. 

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz