Suwalczanin Kamil Piaścik vicemistrzem krajów nadbałtyckich

rok 2023 w sportach motocyklowych podsumowany przez Litewski Klub Navas Racing Club

 

Suwalczanin Kamil Piaścik został vice mistrzem w klasie Superbike podczas organizowanych przez Litewski Klub Navas Racing Club mistrzostw w sportach motocyklowych BMA BalticSBK.

 

W sobotę (28.10) odbyła się Gala na której został podsumowany cały rok 2023 w sportach motocyklowych przez Litewski Klub Navas Racing Club, który jest organizatorem mistrzostw BMA BalticSBK. Są to mistrzostwa krajów nadbałtyckich w których zawodnicy ścigali się 9 rund na 4 torach w różnych państwach: Litwa, Łotwa, Estonia i Słowacja. W tym roku suwalczanin Kamil Piaścik został vice mistrzem w klasie Superbike ustępując tylko Łotyszowi.

 

Sezon 2023r był bardzo ważny dla Kamila ponieważ równo rok temu 10.06.2022r. uległ poważnemu wypadkowi na wyścigu przy prędkości około 200 km/h i doznał złamania kości udowej po którym poruszał się prawie pół roku o kulach. Rehabilitacja trwała bardzo długo ale nie poddał się i już 11.06.2023r. stanął po raz pierwszy na podium w mistrzostwach i nie zwolnił tempa, co pozwoliło mu zająć tak wysoką pozycję w klasyfikacji rocznej.

 

Jest to największe osiągnięcie w karierze Kamila co daje mu mega motywacją by za rok walczyć o jak najlepsze wyniki. Kamil startuje jako zawodnik klubu Navas Racing Club gdzie wspólnie zostają mistrzami BMA jako drużyna.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz