Startuje trening do Rowerowej Stolicy Polski 2023

Kręcimy kilometry dla Suwałk w ramach Treningu do Rowerowej Stolicy Polski

 

Od 21 marca do 21 maja miłośnicy jazdy na rowerze będą kręcić kilometry dla swoich miast w ramach Treningu do Rowerowej Stolicy Polski 2023. Urząd Miasta zachęca suwalczan, aby kręcili kilometry dla Suwałk. 

 

48 miast, w tym Suwałki, weźmie udział w tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski, która wystartuje w czerwcu. Zanim jednak rozpocznie się główna część zabawy, pierwszego dnia wiosny wystartuje oficjalny trening. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swoich miast i sprawdzać swoją formę. Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast. Co zrobić, aby dołączyć do rywalizacji?

 

  1. Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.
  2. Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023.
  3. Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto, dla którego będziesz kręcić kilometry.
  4. W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

 

Osoby biorące udział w rywalizacji zyskują dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. 

 

Dodajmy, że w ubiegłorocznym treningu wzięło udział niemal 15 tysięcy rowerzystów z 53 miast. Łącznie wykonanych zostało ponad 175 tysięcy treningów.

Dodaj komentarz