Ślepsk Malow Suwałki kończy sezon na 11. miejscu

Barkom-Kazhany Lwów - Ślepsk Malow Suwałki 1:3

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zwyciężyli w ostatnim meczu sezonu 2023/2024, pokonując Barkom Kazany Lwów 3:1 i ostatecznie zajmując 11. miejsce w tabeli PlusLigi.

Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza zakończyli trwającą kampanię krajowej elity dwoma zwycięstwami. W minionym tygodniu pokonali Barkom-Kazhany Lwów 3:0 przed własną publicznością, a w niedzielę (22.04) zwyciężyli 3:1 w meczu wyjazdowym. Spotkanie rozpoczęło się od przyjemnych dla oka wymian, które zapowiadały mnóstwo emocji. Biało-niebiescy zyskiwali jednak z każdą, kolejną piłką przewagę, której nie wypuścili już do końca premierowej odsłony meczu. Dobrze prezentowali się Paweł Halaba i Ziga Stern, którzy skutecznie punktowali z lewego skrzydła. Drugi set przyniósł zmianę obrazu gry. Do głosu doszedł zespół z Lwowa, który znacznie poprawił grę w obronie, a dzięki temu mógł skutecznie kontrować poczynania biało-niebieskich. Gospodarze zdominowali plac gry i doprowadzili do wyrównania.

W trzeciej partii sytuacja ponownie się odwróciła, a pierwsze skrzypce odgrywali suwalczanie. Na dobre rozkręcił się Arkadiusz Żakieta, atakujący Ślepska Malow Suwałki, który zastąpił tego dnia Bartosza Filipiaka. Na parkiecie pojawił się także Maksim Buculjević, który zmienił Matiasa Sancheza i dorzucił m.in. punktową zagrywkę w ważnym momencie trzeciego seta. Ostatecznie to biało-niebiescy dopisali do swojego dorobku kolejnych 25 punktów, które pozwoliły im zakończyć dwumecz z Barkomem-Kazhany Lwów. Było jasne, że 11. miejsce zajmą podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza. Szkoleniowiec desygnował do gry w ostatniej partii sezonu 2023/2024 zmienników, którzy udowodnili swoją wartość, pokonując lwowian 25:18. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Arkadiusz Żakieta, atakujący Ślepska Malow Suwałki.

Barkom Każany Lwów – Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (21:25, 25:15, 21:25, 18:25)