Siatkarze coraz bliżej powrotu do walki o punkty

Przygotowania Ślepska Suwałki przed powrotem do PlusLigi

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozpoczęli ostatni tydzień przygotowań do powrotu na ligowe boiska. Najbliższym rywalem biało-niebieskich będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w zaległym meczu 7. kolejki PlusLigi, pokonała GKS Katowice 3:0. 

 

Poniedziałkowy (11.01) poranek upłynął pod znakiem treningu siłowego w dwóch grupach, po którym zawodnicy spotkają się na wieczornych zajęciach w hali. We wtorek, pod kątem sportowym, zaplanowano wyłącznie popołudniowe zajęcia z piłkami. Środa natomiast to aż dwa treningi w hali, które odbędą się w godzinach porannych i wieczornych. W czwartek wrócą “ciężary”, a zawodnicy będą rozwijać formę fizyczną w dwóch grupach. Czwartkowy wieczór upłynie pod znakiem ostatniego treningu biało-niebieskich przed wyjazdem do Kędzierzyna-Koźla, gdzie zaplanowano dwie jednostki treningowe. Pierwsza z nich odbędzie się w piątkowy wieczór, druga natomiast w najbliższy, sobotni poranek. Mecz z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle odbędzie się 16 stycznia o godzinie 17:30. Transmisję wydarzenia przeprowadzi Polsat Sport.

 

Natomiast w miniony weekend biało-niebiescy rozegrali dwie gry wewnętrzne, które pozwoliły sztabowi szkoleniowemu ocenić poszczególne elementy gry i jeszcze lepiej przyjrzeć się aktualnej dyspozycji drużyny. Na potrzeby wewnętrznych gier kontrolnych utworzono dwa zespoły – “Biali” i “Niebiescy”. Piątkowy (08.01) mecz zakończył się remisem 2:2, a czwartego seta rozegrano w formie tie-break’u. Spotkanie trwało godzinę i 13 minut. Po stronie “Białych” najwięcej punktów zdobyli Bartłomiej Bołądź i Cezary Sapiński (odpowiednio 16 i 15 punktów), natomiast w szeregach “Niebieskich” najlepiej spisywali się Jakub Rohnka i Patryk Szwaradzki (odpowiednio 17 i 15 punktów).

 

Sobotnia rywalizacja przyniosła niewielkie rotacje w składach i zmianę na tablicy wyników, zwyciężyli bowiem “Niebiescy”, którzy pokonali “Białych” 3:0. Spotkanie trwało godzinę i 17 minut. Tym razem, w drużynie “Białych”, najlepiej spisali się Jakub Rohnka i Bartłomiej Bołądź (odpowiednio 14 i 12 punktów), natomiast po stronie “Niebieskich” brylowali Marcin Waliński i Tomas Rousseaux (odpowiednio 18 i 17 punktów).

 

Dodaj komentarz