Projekt Warszawa lepszy od Suwałk

Ślepsk Malow Suwałki - Projekt Warszawa 1:3

W spotkaniu 24. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali przed własną publicznością z Projektem Warszawa 1:3.

Po przełamaniu w meczu ze Skrą Bełchatów, w czwartek (07.03) suwalscy siatkarze ponownie zakończyli spotkanie bez zdobyczy punktowej. Od samego początku premierowej odsłony Projekt Warszawa podjął inicjatywę, osiągając prowadzenie 3:1. Trudne zagrywki i efektywny serwis Jana Firleja zapewniły im przewagę 7:3. Choć gospodarze próbowali odpowiedzieć, to Projekt utrzymywał czteropunktową przewagę, a później jeszcze wyższą. Stołeczni dominowali we wszystkich aspektach gry, kończąc jednostronny set asami serwisowymi i skutecznymi atakami.

W drugim secie to biało-niebiescy narzucili swój styl gry, wykorzystując dobrą grę w kontrach, skuteczne bloki i zagrywki, co pozwoliło im wypracować znaczną przewagę i ostatecznie wrócić do gry. W trzeciej partii walka między zespołami była niezwykle zacięta. Oba zespoły nie mogły osiągnąć znaczącej przewagi. Ostatecznie Projekt Warszawa zdołał wyprzedzić gospodarzy po skutecznych atakach Artura Szalpuka, późniejszego MVP meczu 24. kolejki PlusLigi w Suwałkach.

W czwartej partii, pomimo początkowej przewagi Ślepska Malow Suwałki i odważnej gry w ofensywie podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza, Projekt szybko odzyskał kontrolę nad meczem. Stołeczni poprawili grę w niemal wszystkich elementach i ostatecznie pewnie zwyciężyli w ostatnim secie, a dzięki temu w całym meczu 3:1. Statuetka MVP, czyli najlepszego zawodnika spotkania powędrowała do Artura Szalpuka, przyjmującego gości z Warszawy.

Kolejny mecz z udziałem Ślepska Malow Suwałki odbędzie się w niedzielę 17. marca. Biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Wartą Zawiercie.