Nieudany debiut Ślepska w Wieluniu

Barkom-Kazhany Lwów - Ślepsk Malow Suwałki 3:1

 

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali niedzielny (12.11) mecz 5. kolejki PlusLigi, w którym to w Wieluniu ulegli ekipie Barkom-Kazhany Lwów 1:3. 

 

Biało-niebiescy nie wykorzystali szansy na umocnienie swojej pozycji w czołówce tabeli i mimo iż byli faworytem niedzielnego spotkania, to ostatecznie do Suwałk wracają bez punktów. W pierwszym secie, po wyrównanej grze, gospodarze zdobyli przewagę dzięki błędom biało-niebieskich, utrzymując dystans pomimo zaciętej walki ze strony podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza. Drugi set rozpoczął się równie intensywnie, ale to Barkom-Kazhany Lwów zdobył przewagę dzięki skutecznym atakom Ilii Kovalova i asie serwisowym Mousse Gueye. Ślepsk Malow Suwałki w pewnym momencie przejął jednak inicjatywę, a błędy drużyny z Lwowa zakończyły tę odsłonę na korzyść suwalczan, którzy pewnie zwyciężyli do 18. W trzecim secie gospodarze odzyskali kontrolę nad przebiegiem rywalizacji. Mimo zmian w składzie, biało-niebiescy nie zdołali odwrócić losów gry, a Barkom-Kazhany Lwów ponownie wyszedł na prowadzenie. 

 

Czwarty set rozpoczął się ze sporą przewagą Ślepska (w pewnym momencie było nawet 8:3), ale zawodnicy prowadzeni przez trenera Ugisa Krastinsa szybko odrobili straty. Kibice zgromadzeni w wieluńskiej hali nie mogli narzekać na nudę, w szczególności w ostatnich momentach meczu. Szaloną pogoń Ślepska Malow Suwałki rozpoczął Bartosz Filipiak, atakujący biało-niebieskich, który pojawił się w polu serwisowym i wspólnie z Joaquinem Gallego próbował przywrócić w zgromadzonych w hali członkach Klubu Kibica MKS Ślepsk Malow Suwałki nadzieję na tie-break. Zabrakło naprawdę niewiele, gra toczyła się bowiem na przewagi, ale w decydującej akcji Luciano Palonsky, przyjmujący "Nietoperzy" zdobył punkt na wagę zwycięstwa, zapewniając swojej drużynie cenny komplet punktów. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Vasyl Tupchii, atakujący zespołu z Lwowa. 

 

Kolejną okazją do powiększenia dorobku punktowego w ligowej tabeli będzie mecz z KGHM Cuprum Lubin. Początek rywalizacji w czwartek 16. listopada o godzinie 18:30 w hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena".

Dodaj komentarz