Licealiada Województwa Podlaskiego w Pływaniu

Suwałki były gospodarzem Licealiady Województwa Podlaskiego w Pływaniu

220 zawodników m.in. z Białegostoku, Augustowa, Hajnówki i Sokółki rywalizowało w suwalskim Aquaparku, gdzie odbywała się Licealiada Województwa Podlaskiego w Pływaniu.

Suwałki były gospodarzem Licealiady Województwa Podlaskiego w Pływaniu. W środę (22.03) do rywalizacji przystąpiło niemal 220 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w poszczególnych konkurencjach z podziałem na płeć: 50 metrów stylem dowolnym; 50 m stylem klasycznym; 50 m stylem grzbietowym; 50 m stylem motylkowym oraz w sztafetach 6 x 50m stylem dowolnym.

W klasyfikacji pucharowej Mężczyzn OPEN największą ilość punktów (96,00) zdobyli przedstawiciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Nr 2 w Białymstoku. Tuż za nimi z dorobkiem 93,00 punktów uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach. Podium zamknęli pływacy uczęszczający na co dzień do Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku, którzy w całych zawodach zgromadzili łącznie 74,00 punkty.

Z kolei w klasyfikacji pucharowej Kobiet OPEN triumfowały zawodniczki II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku (74,00 punkty). Na drugim miejscu zostały sklasyfikowane reprezentantki II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Zygmunta Podhorskiego w Suwałkach, na trzecim zaś II Liceum Ogólnokształcące z DNJB w Hajnówce.