Joaquín Gallego dołącza do Ślepska

27-letni środkowy z Argentyny nowym siatkarzem Ślepska Malow Suwałki

 

Nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki został 27-letni środkowy Joaquín Gallego - aktualny reprezentant Argentyny oraz wicemistrz Portugalii ze Sporting Clube de Portugal.

 

Debiut w Ślepsku i debiut w Polsce czeka nowy nabytek Ślepska Malow Suwałki. Klub podpisał umowę z argentyńczykiem Joaquínem Gallego do zakończenia sezonu 2023/2024. 27-letni zawodnik występujący na pozycji środkowego urodził się 21 listopada 1996 roku w General Villegas, w prowincji Buenos Aires w Argentynie. Jest reprezentacyjnym kolegą Matíasa Sáncheza, rozgrywającego Ślepska Malow Suwałki. Mierzący 204 cm środkowy bloku zdobył w barwach reprezentacji Argentyny m.in. złoty medal Igrzysk Panamerykańskich (2019), srebrne medale Mistrzostw Ameryki Południowej Kadetów (2012) i Juniorów (2014), srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów (2015) oraz srebrne medale Mistrzostw Ameryki Południowej (2019, 2021). Gallego występował dotychczas w Bolivar Volley, Alianza Jesús María Voleibol, Ciudad Voley, UNTREF Vóley, Obras San Juan Voley, Rotogal Boiro oraz Sporting Clube de Portugal, z którym zdobył tytuł wicemistrza Portugalii w sezonie 2022/2023. 

- Cieszę się, że mogę dołączyć do Ślepska Malow Suwałki i spróbować swoich sił w PlusLidze. To wyzwanie, do którego podchodzę z dużym zaangażowaniem i gotowością do ciężkiej pracy. Adaptację w kraju ułatwi mi z pewnością obecność Matiasa Sancheza, z którym mam przyjemność reprezentować Argentynę. Słyszałem o klubie wiele dobrych rzeczy. Wiem, że Suwałki sprzyjają rozwojowi sportowemu. Dodatkowo miałem możliwość odwiedzenia Polski w przeszłości i bardzo mi się podobało. Nie mogę doczekać się przylotu i rozpoczęcia nowej przygody, w nowym środowisku - mówi Joaquin Gallego, nowy środkowy Ślepska Malow Suwałki. 

 

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki

Dodaj komentarz