Dwa dni z SUMO w hali OSiR

Puchar Europy Seniorów i Seniorek w Sumo

 

Dwudniowe święto sumo odbyło się w miniony weekend w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

 

Ponad trzystu młodych sportowców z różnych regionów kraju spotkało się w minioną sobotę w suwalskiej hali OSiR, aby wziąć udział w Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek U13 i U15 oraz Turnieju Dzieci w Minisumo. Wielu z nich po raz pierwszy mogło uczestniczyć imprezie takiej rangi. Było to nie tylko ogromne doświadczenie, ale również możliwość obserwowania starszych kolegów i koleżanek w akcji.

 

Wśród ponad dwustu sześćdziesięciu uczestników mistrzostw kraju, znaleźli się także trzej zawodnicy z Suwałk, reprezentujący LMUKS „Olimpik” Suwałki. Najlepszy wynik z tej grupy osiągnął Sebastian Staszewski, który zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 52 kg w kategorii wiekowej do 15 lat. Suwalczanin Kacper Piekarski zajął siódme miejsce w kategorii do 60 kg w kategorii wiekowej do 15 lat. Natomiast Natasza Pikora, kolejna zawodniczka szkoląca się pod okiem trenera Andrzeja Koncewicza, zajęła piąte miejsce w kategorii do 55 kg w grupie wiekowej do 13 lat.

 

Natomiasy w niedzielę odbył się Puchar Europy Seniorów i Seniorek w Sumo, w którym wzięli udział reprezentanci Norwegii, Włoch, Ukrainy, Gruzji, Węgier oraz Polski. Wydarzeniem towarzyszącym był Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów i Juniorek. Młodzi adepci sportu jakim jest sumo, mieli okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami reprezentującymi inne państwa. Ta międzynarodowa wymiana sportowa nie tylko umożliwiła zawodnikom zdobycie cennego doświadczenia, ale także sprzyjała budowaniu więzi między młodymi sportowcami z różnych krajów.

 

Źródło: OSiR Suwałki

Dodaj komentarz