Badmintoniści ze srebrem, badmintonistki z brązem

Zakończyła się kolejna edycja Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn w Badmintonie

 

Zakończyła się kolejna edycja Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn w Badmintonie. W podwarszawskim Józefosławiu srebrny medal zdobyli badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki, a brązowy trafił do badmintonistek SKB. 

 

Drużyna kobiet rozpoczęła swój udział od wtorkowych porannych meczów. W pierwszym meczu suwalczanki zmierzyły się z zawodniczkami z OSSM SMS Białystok. Po długich i zaciętych pojedynkach górą w tym starciu były reprezentantki Suwałk, które zwyciężyły te spotkanie wynikiem 4: 1. Następny mecz przyniósł wiele emocji bowiem zawodniczki SKB Litpol – Malow miały zagrać z damską drużyną ABRM Warszawa. Po 4 grach stan meczu wynosił 2:2 i to Kamila Augustyn po 50 minutach gry z Gabrielą Skórkowską zadecydowała o końcowym zwycięstwie SKB, wygrywając wynikiem 18:21, 21:19, 21:15. Ostatni mecz dał również prawo do gry w półfinale naszym paniom. W półfinale nasze zawodniczki zagrały przeciwko UKS Unii Bieruń. Nasze dziewczyny zaczęły z wysokiego C wygrywając z mocnym oraz utytułowanym już deblem Anna Czuchra/Joanna Podedworny. W kolejnym meczu Bierunianki odrobiły stratę wygrywając drugą grę podwójną. W następnym meczu stanęły do boju singlistki. Reprezentantką SKB była Ulyana Volskaya a reprezentantką Unii Bieruń Joanna Podedworny i to ona przechyliła szalę zwycięstwa w tym meczu na swoją korzyść, wygrywając wynikiem 15:21, 16:21. 

 

W kolejnym meczu wystąpiła Oliwia Niedźwiedzka grając przeciwko Kindze Stokfisz. W drugim secie Oliwia doznała bardzo bolesnego urazu, który spowodował rezygnację z gry. Tym samym Bierunianki zdobyły 3 punkt i to one awansowały do finału. W meczu o 3 miejsce doznaliśmy powtórki z rozrywki bowiem nasze zawodniczki miały ponownie zmierzyć się z zawodniczkami z ABRM Warszawa. Sytuacja po 4 meczach była niemal identyczna – remis 2:2. O losach tego meczu miał ponownie zadecydować singiel Kamili Augustyn. Kamila swoim doświadczeniem pokazała, jak wygrywać takie mecze. Po nieudanym pierwszym secie to Kamila górowała w drugim i trzecim, wygrywając ostatni pojedynek w tym meczu i dając swojej drużynie zwycięstwo w meczu o brązowy medal.

 

Drużyna męska rozpoczęła swoje zmagania również we wtorek od porannej sesji. Ich przeciwnikami była drużyna UKS Unii Bieruń. Po niecałych 3 godzinach gry suwalczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w turnieju wygrywając wynikiem 3:2. Kolejny mecz był prawdziwym badmintonowym widowiskiem. Suwalscy zawodnicy mieli zmierzyć się z obecnymi Mistrzami Polski – ABRM Warszawa. Bardzo emocjonującymi oraz decydującymi meczami była druga gra podwójna oraz pierwsza gra pojedyncza. W drugiej grze podwójnej nasi zawodnicy Robert Cybulski oraz Przemysław Szydłowski zagrali przeciwko parze Dominik Kwinta/Szymon Ślepecki. Po 29 minutach górą w tym starciu byli suwalczanie wygrywając to spotkanie wynikiem 21:14, 21:20. Kolejny mecz przyniósł równie wiele emocji. W grze pojedynczej mężczyzn pierwszej stanęli naprzeciwko siebie kadrowi koledzy. Ze strony SKB był to Mikołaj Szymanowski a ze strony ABRM był to Dominik Kwinta. Po niespełna godzinie wyśmienitego widowiska górą w tym meczu był Mikołaj wygrywając ten mecz wynikiem 16:21, 21:17, 21:11. 

 

Wygrana z ABRM dała drużynie męskiej awans do półfinału Pucharu Polski. W półfinale nasi zawodnicy zrealizowali plan w 100% wygrywając mecz wynikiem 3:0. Punktowały dwa deble oraz singiel - Michał Sobolewski/Adam Szolc, Robert Cybulski/Przemysław Szydłowski oraz Mikołaj Szymanowski. Finał wśród mężczyzn był powtórką z rozrywki z meczu poprzedniego, bowiem SKB miał również zmierzyć się z ABRM Warszawa. Wspaniałe widowisko otworzyli nasi debliści Michał Sobolewski/Adam Szolc. Zmierzyli się oni ponownie z Miłoszem Bochatem oraz Wiktorem Treckim. Niestety po 48 minutach gry oraz trzech setach walki nasi zawodnicy ulegli wynikiem 21:19, 14:21, 13:21. Kolejny mecz był również pełen emocji, ponieważ Robert Cybulski ponownie zmierzyli się z Dominikiem Kwintą oraz Szymonem Ślepeckim. Po wyrównanej walce oraz trzech setach wspaniałego widowiska górą w tym meczu byli Warszawianie. Kolejnym meczem była gra pojedyncza, w której wystąpił Andrzej Niczyporuk. Jędrek grając swój najlepszy badminton pokonał Bartosza Krajewskiego wynikiem 21:15, 21:11. W kolejnym meczu w grze pojedynczej wystąpił Michał Sobolewski. Jego przeciwnikiem był ponownie Mateusz Golas. W tym starciu również górą był Mateusz, pokonując Michała wynikiem 17:21, 17:21. Tym samym zawodnicy SKB Litpol – Malow zdobyli srebrny medal w tegorocznej edycji Pucharu Polski.

 

Dodaj komentarz