7 medali badmintonistów w Częstochowie

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w Częstochowie

 

1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe medale zdobyli zawodnicy SKB Litpol-Malow podczas rozgrywanych w Częstochowie Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików.

 

Jako pierwsza worek medali rozwiązała Aleksandra Wasilewska, zdobywając złoty medal w grze mieszanej młodzików grając w parze z Krzysztofem Łobodą (Beninc UKS Feniks Kędzierzyn Koźle). Wynikiem 2:0 pokonali parę Feliks Getka/Zuzanna Turska, zdobywając tym samym tytuł Mistrzów Polski. Ola nie zwalniając tempa rozegrała również finał w grze pojedynczej młodziczek, w którym zmierzyła się z Wiktorią Kaletką (AZS AWF Katowice). Po niezwykle wyrównanej walce nieznacznie uległa wynikiem 0:2, zdobywając tytuł Wicemistrzyni Polski.

 

Kolejny medal do puli dołożyła Oliwia Niedźwiedzka w grze pojedynczej juniorek. Po wyrównanym meczu Oliwia uległa w finale Aleksandrze Węsławowicz (ABRM Warszawa) stając tym samym na drugim miejscu podium. Oliwka, grając również w parze z koleżanką z klubu Natalią Lenczewską, zdobyły brązowy medal w grze podwójnej juniorek.

 

W następnych meczach nasze juniorki - Viktoriya Pletsiukhova oraz Veranika Stankevich pokazały swoją siłę zdobywając tytuł Wicemistrzyń Polski w grze podwójnej Juniorek. Viktoriya oraz Veranika podzieliły pomiędzy siebie medale w grze mieszanej juniorów. Viktoriya grając w parze z Janem Frańczakiem (UKS Hubal Białystok) zdobyła srebrny medal, a Veranika w parze z Igorem Jaskiem (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle) medal brązowy.

- To był bardzo dobry turniej w wykonaniu naszych zawodników. Siedem medali zdobytych na tych zawodach pokazują jak silnych mamy zawodników na arenie ogólnopolskiej - mówił po zakończonych Mistrzostwach trener SKB Suwałki Jerzy Dołhan. 

Dodaj komentarz