Śmiertelny wypadek w Płocicznie-Tartak. Dwie osoby oskarżone

śmiertelny wypadek drogowy w miejscowości Płociczno-Tartak

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mieszkańcowi gminy Suwałki, oskarżonemu o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego w lutym 2020 roku w miejscowości Płociczno-Tartak.

 

Mężczyzna kierował samochodem osobowym mając w organizmie około 1,6 promila. Nie dostosował on  prędkości jazdy do warunków drogowych i ukształtowania drogi, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik po prawej stronie jezdni, a następnie na pobocze za chodnikiem, gdzie pojazd uderzył w drzewo i przewrócił się na dach. Pasażer samochodu, 27-letni mężczyzna wypadł z pojazdu i doznał obrażeń, które doprowadziły do jego śmierci na miejscu zdarzenia.

 

W celu potwierdzenia podejrzeń, co do osoby kierującej pojazdem w czasie zdarzenia, wykonano szereg czynności procesowych pod nadzorem prokuratora, w tym przeprowadzono badania genetyczne śladów ujawnionych w samochodzie. Dwie osoby zostały zbadane poligrafem, czyli tak zwanym wykrywaczem kłamstw, który rejestrował reakcje psychofizjologiczne na zadawane pytania. Po zebraniu odpowiedniego materiału dowodowego prokurator poza zarzutem dla kierowcy pojazdu, przedstawił odrębny zarzut 29-letniemu właścicielowi samochodu, który jechał tym pojazdem w czasie wypadku jako pasażer. Właścicielowi pojazdu przedstawiono zarzut, że będąc w stanie nietrzeźwości udostępnił samochód osobowy innemu nietrzeźwemu kierowcy, przez co doszło do spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego.

 

Po zakończeniu śledztwa prokurator skierował do Sądu akt oskarżenia zarówno wobec kierowcy samochodu, jak i właściciela pojazdu. Wobec podejrzanego o kierowanie pojazdem w toku śledztwa było stosowane tymczasowe aresztowanie, a po wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia, inne środki zapobiegawcze. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

11 Komentarzy

Proszę rodzinę osoby zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890

Suwalczanin

20/01/2021

Prawdziwy "WINNY" nie był aresztowany, chronią go prokuratorzy i prawnicy. W tej sprawie znaleźli "kozła ofiarnego"!

Suwalczanka

21/01/2021

Niestety ,w tych czasach nie liczy się sprawiedliwość tylko znajomości.Znaleźli sobie kozła ofiarnego .Oby cała prawda wyszła na jaw i prawdziwy winny poniósł tego konsekwencje..

obywatel

24/01/2021

Na rozprawie powinna być TV,gdyż wygląda to na ustawioną sprawę.

Winny może się wymigać.

strzała

05/02/2021

Ale kanał. Jeśli faktycznie podstawiono kozła ofiarnego to już jest podwójne ciężkie przestępstwo. Gdzie jest CBŚ jesli policja nie daje sobie rady?

Dodaj komentarz