Rolnicy będą protestować także w Suwałkach

blokady dróg w ramach ogólnopolskiego strajku rolników

 

Kolejne blokady dróg w ramach ogólnopolskiego strajku rolników będą miały miejsce w najbliższy wtorek 20. lutego. Rolnicy przejadą również ulicami Suwałk. 

 

NSZZ RI Solidarność w dniu 09 lutego 2024 roku ogłosił 30 dniowy strajk generalny rolników. Tego dnia rolnicy blokowali drogi w całym kraju, w tym w Augustowie i Sztabinie. Rolnicy protestują, ponieważ sprzeciwiają się wprowadzaniu tzw. Zielonego Ładu, napływu towarów z Ukrainy oraz zwracają uwagę na spadek opłacalności produkcji. Jak twierdzą rolnicy, ich działania mają jeden cel - zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe kraju, poprzez zapewnienie społeczeństwu zdrowej i najwyższej jakości polskiej żywności.  

- Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik to podstawa do wyżywienia i zdrowia obywateli RP - informuje Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

NSZZ RI Solidarność ogłosiła, że kolejne protesty będą miały miejsce we wtorek 20.lutego. Działania protestacyjne będą skoncentrowane na całkowitej blokadzie wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą i protestów w terenie. Blokowane będą nie tylko przejścia graniczne, ale również węzły komunikacyjne i drogi dojazdowe do przeładunkowych stacji kolejowych oraz portów morskich. Rolnicy tego dnia przejadą również ulicami Suwałk. Około godziny 10.00 kolumna pojazdów powinna wjechać od strony Szypliszk do Suwałk i w ciągu kilku godzin przejechać ul. Armii Krajowej, Reja, Podhorskiego, Utratę oraz Pułaskiego.

19 Komentarzy

Najlepiej protestować u Kołodziejczaka i indora Kosiniak - Kamysza 

Przez 8 lat głosowali na pis, a teraz nagle krzyk i lament, że źle się dzieje w rolnictwie? Skoro zrobili sobie dziecko z pisem, to dlaczego chcą alimentów od obecnego rządu? Na Nowogrodzką niech jadą.

Ciesz że zmądrzeli a nie krytykujesz a potem się zdziwisz że znowu na PIS zagłosują jak każdy ich oleje. Teraz ruch ma PO, PSL i ten cały nowy bajzel aby ich przy sobie zatrzymać. Jak zrobią cokolwiek dla tych rolników to uwierz że więcej nie zagłosują.... Więć kibicuj im aby coś uzyskali coś od obecengo rządu a wyjdzie to na dobre i rolnikom i Tobie który PISu nie lubisz. Dodam że ja też tak dla ścisłości PISu i ich samolubnej bufoniastej postawy nie znoszę i cieszę się że już nie rządzą. A rolnikom kibicuję.

Gdzie byliście jak były strajki kobiet ? Siedzieliście cicho bo PiS taki dobry a to oni wam to zafundowali , a poza tym żeby nie UE nie mielibyście chym wyjechać i nie straszcie bo i tak większość produktów w marketach jest importowana , żeby nie dopłaty UE byście dalej ciągali kany mleka do mleczarni a nie pałace i audiczki pod domami , byście chcieli tylko brać a w zamian nic ... Nie było ciągników na strajkach kobiet to teraz jeździć u siebie ....

Rolnik z miasta

16/02/2024

Dodane przez on.. w odpowiedzi na

nie pyuskuj bo tylko mieszasz. Może ich nie było na strajkach kobiet ale jeżeli teraz coś uzyskają to jak myślisz? Będą głosować na PIS? ja im kibicuję i mam nadzieję zę uzyskają choć cokolwiek z tego co im do życia potrzebne i już nie ędą głosowali na PIS. Wszak PISu już nie ma wieć nie będzie mowy że to PIS im znowu dał cokolwiek. Wieć jest sansa na zakopanie PISu i jak nawet nie lubisz rolników to chociasz nie jątrz dla dobra nasz wszytkich

mądre słowa' tylko brać z UNII dopłaty  i jechać do miasta do supermarketów po zakupy żywności wstyd, już  teraz ani jajka ani sera nie zrobią ani chleba nie upieką tylko smartfony w rękę i legaty siedzą w tych swoich pałacach lub jadą na wczasy odpocząć .

Obibok

17/02/2024

Dodane przez xxx w odpowiedzi na

Za młody jestes dziecko by Czarnobyl pamiętać. Zatem życzę Ci codzień żywności z Ukrainy suwiecacej jak lampka nocna. A i nowotworrek niebawem może Cię spotka. Kto wie. Więc niech nasi rolnicy zagina ku Twej uciesze. Życzę ci tego

oczywiście moi przedmówcy maja rację ale chyba nikt nie chce aby ukraińskie produkty rolne z pod czarnobyla zalewały nasze pułki sklepowe przepakowane w polskie opakowania bo tak jest taniej. Czy ktoś się zastanawiał dlaczego cukier potaniał  w marketach z 6 na 3 zł bo  niby taka promocja. Ciekawe na co zachorujemy za kilka lat?????

Zabrać górnikom i dać rolnikom, let them fight! Zostawcie pracujących na wasze krusowskie ubezpieczenia ludzi w spokoju i jedzcie blokować tych decyzyjnych do wawki.

Zistawcie w spokoju tych co wam żarcie produkują. Idzie kupcie se z pod Czarnobyla zdrowe i tanie. Ale jak już nie będzie tego kursować to czy obywatele Czarobylskiej strefy tak tanio te świecące zdrowe żarcie sprzedadzą? Niby w imię czego jak wyboru mieć nie będziesz?

Przez 8 lat były tańce ,procesje ,festyny a teraz wielki lament trochę szacunku do miasta bo to my kupujemy wasze produkty sami tego nie zjecie ,my płacimy podatki które idą na rolnictwo , składki ZUS a wasz KRUS, też musimy tankować i nie mamy dopłaty do paliwa , kogo nie zapytać na wsi to PiS taki dobry bo uni dajo a kto przegłosował cały zielony ład? Dla mnie w pracy nie pasuje to zmieniam , więc jeden z drugim sprzedaj i zobacz jak w mieście kolorowo i ile kosztuje życie i mieszkanie .

Miastowy

18/02/2024

Dodane przez Edzio w odpowiedzi na

Nie nerwuj się mistrzu. Spokojnie …. Nie kupujesz żywności  od naszego rolnika. To co jesz to z pod Czarnobyla. Więc odpuść rolnikom i nie rób im laski że od nich kupujesz bo to nie prawda. Kupujesz z Ukrainy. Więc czep się Ukrainy nie naszego rolnika. Ok?

No włąśnie dlatego.... Dziwi mnie zę tego nie pojmujesz. Nie było by żywności taniutkiej z pod Czarnobyla to by rolnicy nie protestowali bo koniec końców zjadł byś w końcu żywność naszego rolnika. Ale że jesz tą z Czarnobyla a naszych nie idzie to z tąd te protesty. O cenach już nawet tu nie mówię tylko o samym zbycie. Jesz Ukraińską a nasza w stodołach u rolnika leży. Czego tu jeszcze nie rozumiesz? I Czego się oblizujesz to chlebku ze zboża z okolić gdzie w 1986 roku wydażyła się największa katastrofa nuklearna w dziejach ludzkosći. Smacznego.

Strajk

17/02/2024

Pierw głosowali na PiS teraz strajki ulicami miasta, zamiast zablokować drogi krajowe to dadzą popis w mieście by utrudniać życie mieszkańcom wstyd ...

Dodaj komentarz