PETYCJA "TAK dla drogi ekspresowej SUWAŁKI - AUGUSTÓW - BIAŁYSTOK"

przebieg trasy drogi ekspresowej z Suwałk do Białegostoku przez Augustów

Młodzi społecznicy z Suwałk zachęcają do podpisania petycji w sprawie wyboru wariantu przebiegu trasy drogi ekspresowej z Suwałk do Białegostoku przez Augustów. 

 

W związku z kluczowym czasem podejmowania decyzji co do przebiegu budowy łącznika między Via Balticą, a Via Carpatią, młodzi społecznicy z Suwałk wyszli z inicjatywą przedstawienia głosu mieszkańców Suwałk, Suwalszczyzny, powiatu augustowskiego, sokólskiego i sejneńskiego w tej sprawie. 

 

- Jeden z wariantów jest bowiem o wiele bardziej korzystny dla mieszkańców tych regionów. To trasa z Białegostoku przez Korycin, Suchowolę, Sztabin i Augustów do Suwałk. W treści petycji podajemy konkretne argumenty, które zdecydowanie przewyższają te za innym przebiegiem tej drogi. Dwa największe miasta w województwie podlaskim muszą być ze sobą dobrze skomunikowane. Wariant Białystok – Augustów – Suwałki jest o wiele bardziej korzystny dla naszego regionu, niż Białystok – Ełk – mówił Piotr Rydzewski, jeden z inicjatorów akcji.

 

- Widzimy ile dobrego przynosi naszemu regionowi budowa trasy Via Baltica i Via Carpatia. To przede wszystkim lepsze połączenia z Warszawą. Obecnie realizowana jest budowa trasy S61 (Via Baltica) z Budziska, przez Suwałki, Ełk, Łomżę do Warszawy. Nie możemy natomiast zapominać o połączeniach wewnątrz wojewódzkich - dodaje Damian Izbicki.

 

Podpisy mieszkańców województwa pod petycją zbierane są na stronie internetowej pod linkiem: https://citizengo.org/pl/signit/184907/view. Prowadzone jest również wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1533167603555563. Z pełną treścią petycji można zapoznać się na poniższych zdjęciach. 

 

4 Komentarzy

jak to mówią mleko się rozlało a pociąg jedzie dalej, kilka lat spóźniona inicjatywa która powinna być realizowana na etapie planowania a obecnie nikt nad tym sie nie pochyli gdyż droga jest na etapie budowy (myśleć i jeszcze raz myśleć .....)

Jaka droga jest na etapie budowy? 

Przeczytaj jeszcze raz, postaraj się zrozumieć i dopiero wtedy pisz komentarz. 

Trzeba czytać ze zrozumieniem i myśleć...

Suwalczanin

25/01/2021

Adrianku a może napiszesz co ty w tej sprawie zrobiłeś ?   Napiszesz ?

Dodaj komentarz