Niebezpiecznie na drogach w regionie

Trudne warunki pogodowe dla kierowców w Podlaskiem

Z powodu panujących niekorzystnych warunków atmosferycznych, na drogach w regionie dochodzi do wzmożonej liczby kolizji i wypadków. We wtorek (27.01) doszło też do pożaru samochodu. 

 

W poniedziałek (25.01) przed północą na drodze wojewódzkiej nr 655 w rejonie miejscowości Doliwy w gminie Olecko kierująca samochodem osobowym marki Infiniti nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Samochodem podróżowały dwie osoby, w tym 12-letnie dziecko. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

We wtorek (26.01) przed godziną 7:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sejnach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Sejny-Giby. Do wypadu doszło w wyniku zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu  do osób poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych, oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy przed medycznej. Poszkodowane osoby została przewiezione przez ZRM do szpitala w Sejnach. Łącznie w zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. 

 

Do kolejnej groźnej sytuacji doszło tego samego dnia około godziny 8:00 w miejscowości Krasnopol. Kierujący samochodem osobowym Renault podczas jazdy zauważył wydobywający się spod maski samochodu dym. Zatrzymał się i próbował ugasić pojazd sam, jednak próba gaszenia pojazdu nie przyniosła skutku. Po dojeździe na miejsce zdarzenia Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej pożar został ugaszony za pomocą podania jednego prądu piany gaśniczej. W zdarzeniu wzięły udział zastęp z JRG Sejny oraz OSP Krasnopol. W dalszym ciągu trwają interwencję związane ze skutkami silnych opadów śniegu na terenie całego województwa podlaskiego.

 

Dodaj komentarz