Zaśpiewają wiersze Konopnickiej online

Konopnickiej nie czytamy? To zaśpiewajmy!

Koncert Oli Bilińskiej i laureatów konkursu „Konopnickiej nie czytamy? To zaśpiewajmy!” odbędzie się online w środę 28 października o godz. 19.00.

 

W lipcu tego roku Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach ogłosiła konkurs na autorską piosenkę do wiersza Marii Konopnickiej. Chodziło o skomponowanie własnej, oryginalnej melodii do dowolnego wiersza suwalczanki. Na konkurs wpłynęło 30 utworów zgłoszonych przez 20 dzieci, osoby dorosłe, rodziny, znajomi, a także bibliotekarzy, którzy, podejmując wymyślone przez siebie wyzwanie, postanowili zachęcać czytelników do komponowania i zmierzenia się z wcale niełatwymi wierszami Marii Konopnickiej. 

 

Jury konkursowe, w skład którego weszli muzycy: Ola Bilińska, Ania Broda i Maria Rumińska, ogłosiło werdykt, który podajemy do publicznej wiadomości:

 

1. MIEJSCE:

  • Milena Kasprzyk – piosenki „Oj czemu ta Wisła” i „W pole, w pole”

 

2. MIEJSCE:

  • Piotr Kuczek – piosenki „Poszłabym”, „Piosenka moja”, „A kto Ciebie”

 

3. MIEJSCE EX EQUO:

  • Anna i Aleksander Anuszkiewiczowie oraz Joanna i Łucja Sustowskie – piosenka „Jesienią” (zespół rodzinny)
  • Bogdan i Bruno Kornaccy – piosenka Zamiary Stasia” (zespół rodzinny)
  • Nina, Zofia, Martyna i Tomasz Lewandowiczowie – piosenka „Ogródek” (zespół rodzinny)

 

Po ogłoszeniu zwycięzców przyszedł czas na finałowy koncert. Występ online Oli Bilińskiej i laureatów konkursu rozpocznie się w środę 28 października 2020 r. o godz. 19.00 na kanale Youtube Biblioteka Publiczna Suwałki.

 

Dodaj komentarz