XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 

XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przypadła w czasie pandemii koronawirusa. Z tego powodu Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza do wirtualnych spotkań z książką.

 

  • Na Tydzień Bibliotek, który trwa od 8 maja, Biblioteka wznawia cowieczorne dobranocki i zachęca do rodzinnego lub grupowego czytania swoich ulubionych bajek lub wierszy. Nagrania można przysłąć do biblioteki ([email protected]), a tam powstanie z nich zupełnie nowa, wspólna opowieść. Nagrania można przesyłać do końca maja. 

— „Poczytaj bibliotekarzowi… w Tygodniu Bibliotek” – tak jak rodzina w Dobranocce — https://tiny.pl/7tq7b

 

  • Zbliża się koniec kwarantanny – pora więc ożywić okładki książek. Zrób zdjęcie stylizowane na wybraną przez siebie okładkę. Fotografie (własną i oryginalnej okładki) prześlij do końca maja na adres [email protected] Na uczestników czekają biblioteczne gadżety. Ps. Nie potrzebujecie pomocy grafika. Wystarczy samo zdjęcie.

— „Żywa okładka książki” — https://tiny.pl/7thsh

 

  • Razem z Grażyną Serafin zapraszamy do bibliotecznej zabawy. Zainspiruj się ilustracją z okładki książki „Bajeczki z Zarynku” i prześlij zdjęcie na adres [email protected] do końca maja. Zwycięzcę wyłonimy w Noc Bibliotek.

— Stwórzmy „Galerię zwierzaków domowych” — https://tiny.pl/7ths9

 

Więcej na www.bpsuwalki.pl oraz na facebooku Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Dodaj komentarz