Wystawa "Otwarte drzwi" w GSW Chłodna 20 w Suwałkach

Wernisaż wystawy uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych

 

Wernisaż wystawy uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Grottgera w Supraślu pt. „Otwarte drzwi” odbędzie się 15. marca o godzinie 17.00 w Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20.

 

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu to renomowana szkoła artystyczna, która od lat cieszy się uznaniem zarówno wśród uczniów, społeczności lokalnej, jak i w całym kraju. Znajduje się w pięknym zespole pałacu Bucholtza, położonego w centrum malowniczego miasteczka otoczonego Puszczą Knyszyńską. Supraśl jest miastem wielokulturowym o bogatej historii, z licznymi zabytkami. 

- W roku 2024 przypada 80. rocznica powstania szkoły. Wystawą prac uczniów „Otwarte Drzwi” w „Galerii Chłodna” w Suwałkach rozpoczynamy obchody tej okrągłej rocznicy. Wychodzimy poza szkolne mury, aby zaprezentować szerszej publiczności artystyczną działalność naszej placówki. Na wystawie prezentujemy prace powstałe w 9 pracowniach plastycznych szkoły, obejmujące rysunek, malarstwo, rzeźbę, techniki druku artystycznego, tkaninę artystyczną, techniki rzeźbiarskie, intermedia, podstawy fotografii i filmu oraz projektowanie multimedialne - informują organizatorzy.

  • Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20
  • ul. Noniewicza 71, Suwałki
  • wstęp wolny
  • wystawa czynna do 15.04.2024

Dodaj komentarz