Spotkanie z Pawłem Luty w Muzeum

spotkanie z poszukiwaczem śladów przeszłości i prezesem „Penetratora”

Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe i Muzeum Okręgowe w Suwałkach zapraszają na spotkanie z Pawłem Luty, poszukiwaczem śladów przeszłości i prezesem Suwalskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Penetrator”.

 

Podczas kolejnego spotkania z cyklu "Działo się w Suwałkach... środowe opowieści o historii, kulturze i sztuce" w Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach wystąpi Paweł Luty, prezes jednego z najdłużej działających i największych stowarzyszeń w Polsce, które zrzesza detektorystów i pasjonatów przeszłości. Spotkanie odbędzie się w środę 29. września o godzinie 17.00.

 

Jest rok 1992. Mały chłopiec schodzi po kamiennych schodach do piwnicy pod starą stodołą, chcąc zobaczyć śpiące nietoperze. Na pierwszym stopniu widnieje wyryta w zaprawie data 1942. Na drewnianych regałach pod ścianami stoją stare słoiki, puszki i drewniana szkatułka bez wieczka, która przykuwa jego uwagę... Jaką tajemnicę skrywała szkatułka? Jeżeli chcecie Państwo poznać odpowiedź na to pytanie oraz dowiedzieć się o działalności Suwalskiego Stworzenia Miłośników Historii, zapraszam na spotkanie.

Paweł Luty

Dodaj komentarz