Bardzo dzikie warsztaty filmowe w SOK

Bardzo dzikie warsztaty filmowe to propozycja edukacyjna Suwalskiego Ośrodka Kultur

 

Bardzo dzikie warsztaty filmowe to propozycja edukacyjna Suwalskiego Ośrodka Kultury, zorganizowana we współpracy ze Szkołą Filmową w Łodzi dla młodzieży w wieku 15-19 lat, zainteresowanych tematyką filmową. 

 

Na Warsztaty zostanie przyjętych 14 uczestników. Razem ze zgłoszeniem kandydaci są zobowiązani do przesłania krótkiego pomysłu na film – forma dowolna. Autorzy najciekawszych pomysłów zostaną zaproszeni do drugiego etapu – na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w formie online. Warsztaty będą miały formę stacjonarną i odbędą się w Kuklach. Odbędą się w dniach 3-9 lipca i będą skupiać się na zajęciach z podstawowych dziedzin kinematografii. 

 

Termin nadsyłania zgłoszeń do drugiej edycji warsztatów mija 9. czerwca 2023. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Suwalskiego Ośrodka Kultury. 

 

Za merytoryczną wartość Bardzo Dzikich Warsztatów odpowiada najważniejsza instytucja edukacji filmowej w Polsce – Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L.Schillera w Łodzi. Jej wykładowcy opracowali dedykowany uczestnikom program kursu, który przybliży wszystkie aspekty związane z pracą nad filmem. Nauczą się tworzyć krótkie formy filmowe za pomocą budżetowych sprzętów filmowych. Poznają pracę na planie filmowym. Na zakończenie kursu powstaną dwie sceny fabularne, napisane oraz zrealizowane przez uczestników w grupach, pod nadzorem wykładowców.

Dodaj komentarz