Studia podyplomowe, czyli rozwoju nigdy dość

Studia podyplomowe, czyli rozwoju nigdy dość

 

Studia podyplomowe to kolejny etap rozwoju w szkolnictwie wyższym. Aby do nich przystąpić, wystarczy mieć ukończone studia wyższe, czyli studia I stopnia (inżynierskie, licencjat) lub II stopnia (studia magisterskie). Należy też pamiętać, że studia podyplomowe to nie to samo co studia II stopnia.

 

Po ich ukończeniu nie otrzymuje się bowiem żadnego tytułu naukowego. Ten rodzaj studiów może trwać 2 lub 3 semestry. W związku z tym jest to optymalne rozwiązanie dla osób, które ukończyły I stopień edukacji w szkolnictwie wyższym i nie chcą angażować się w dłuższe studia magisterskie, a jedynie uzupełnić swoją wiedzę o konkretne tematy. Odbywają się one najczęściej w formie studiów zaocznych, czyli w weekendy. Dzięki temu można ją łączyć z pracą zawodową czy codziennymi obowiązkami. Warto podjąć się studiów podyplomowych, ponieważ dają one możliwość szybkiego i skutecznego podniesienia kwalifikacji oraz zdobycia nowych umiejętności.

 

Studia podyplomowe to świetny pomysł poszerzenia swojej wiedzy w określonej dziedzinie, z którą dana osoba chce związać swoją przyszłość zawodową, opanować konkretny zawód lub rozszerzyć swoje kwalifikacje.

 

Podyplomówka na Vistuli


W ofercie uczelni Vistula znajdują się 1,5 roczne studia z Metodyki nauczania języków obcych. Pozostałe kierunki, takie jak: Administrowanie funduszami europejskimi, Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA, Menedżer transportu drogowego czy Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji, trwają 2 semestry, czyli 1 rok.

 

Większość kierunków studiów podyplomowych jest prowadzonych w trybie niestacjonarnym w siedzibie uczelni w Warszawie. Wyjątkiem stanowi Komunikacja techniczna odbywająca się w formie zajęć online. Studia zaoczne mają swoje zalety. Studenci mogą podjąć pracę w pełnym wymiarze godzin i jeszcze studiować. Jest to doskonała opcja dla osób, które chcą się kształcić, ale nie mogą poświęcić się całkowicie studiom. Z kolei studia online to świetne rozwiązanie dla osób z ograniczonymi możliwościami podróżowania lub chcą po prostu zaoszczędzić pieniądze. Studia online oferują także więcej elastyczności niż tradycyjne programy studiów

 

Na uczelni przekazywaniem wiedzy zajmują się wykładowcy z wieloletnim doświadczeniem, zarówno teoretycznym, jak i praktycznym, a także tacy, którzy są autorami setek artykułów naukowych. Są oni absolwentami takich uczelni jak Politechnika Krakowska czy Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Posiadają oni doświadczenie na stanowiskach związanych z Urzędem Dozoru Technicznego, czy Biurem Bezpieczeństwa Teleinformatycznego PKP Energetyka. Takie doświadczenie to pewność dla studentów, że edukują ich praktycy, cechujący się bardzo rozległą i ekspercką wiedzą.

 

Materiał zewnętrzny. 

Dodaj komentarz