Przekąski przed treningiem

Przekąski przed treningiem

 

Każdy trening wymaga odpowiedniego przygotowania, bez względu na to, czy mówimy o aktywności siłowej czy wytrzymałościowej. Kluczową kwestią jest zapewnienie organizmowi energii, by mógł podołać znacznemu obciążeniu. Niestety, praktyka pokazuje, że nie zawsze mamy czas na zjedzenie pełnowartościowego posiłku przed wyjściem na siłownię. W takiej sytuacji niezwykle przydatne okazują się zdrowe przekąski – batony proteinowe i batony zbożowe.

 

Żeby ciało mogło poradzić sobie z trudami treningu, musi być naładowane energią. Zapewnienie odpowiedniej podaży kalorycznej to absolutna podstawa. Należy jednak pamiętać, że poza samą energią, ważne są też jej źródła. Podstawowym i najważniejszym „paliwem” dla organizmu są węglowodany. W złożonej formie, uwalniają energię stopniowo i w ten sposób zapobiegają gwałtownym wahaniom poziomu cukru we krwi. Same węglowodany to jeszcze nie wszystko. Przed treningiem przydadzą się też proteiny, które zapobiegają procesom katabolicznym. Prawidłowo skomponowany posiłek zaspokoi wszystkie potrzeby żywieniowe, jakie przedstawia organizm sportowca. Jeżeli jednak dostępny czas nie pozwala Ci na gotowanie, sięgnij po przekąski opracowane z myślą o osobach aktywnych.

 

Jakość powinna być priorytetem

Słowo „przekąska” może nasuwać skojarzenia z niezdrową żywnością, klasyfikowaną jako junk food. Trzeba jednak podkreślić, że w tej kategorii mieszczą się nie tylko słodkości obfitujące w cukier i sztuczne składniki. To także smaczne, lekkie batony, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających. Chcesz mieć pewność, że przed treningiem dostarczasz do organizmu wyłącznie to, co jest Ci rzeczywiście potrzebne? Postaw na batony OSHEE, dostępne w popularnych sieciach handlowych i w sklepie internetowym OsheeShop.

 

Produkty sygnowane marką OSHEE nie zawierają barwników, sztucznych aromatów, konserwantów, słodzików i syropu glukozowo-fruktozowego. To czyni je wartościowymi przekąskami, które bez obaw można zjeść przed treningiem. 

 

Batony musli – wartościowe źródło węglowodanów

Batony zbożowe, obfitujące w płatki owsiane i zdrowe dodatki, zapewniają solidny zastrzyk energii przed treningiem. To niezwykle cenne źródło węglowodanów złożonych, które przy okazji dostarcza do organizmu kompleks witamin niezbędnych do zachowania dobrej kondycji. W tym miejscu należy wskazać przede wszystkim na witaminy z grupy B, które pozytywnie wpływają na funkcję układu nerwowego, zapobiegają skurczom mięśni i wspomagają procesy regeneracyjne.

 

Batony białkowe – niewiele kalorii i wysoka zawartość protein

Batony białkowe stanowią istotne uzupełnienie przedtreningowego posiłku na szybko. W tym przypadku, w proporcjach makroskładników pojawia się znacznie wyższa zawartość białka, które odgrywa niezwykle istotną rolę, nie tylko po, ale także przed treningiem. Tak jak batony zbożowe, są wzbogacone o kompleks najważniejszych witamin. Występują w wielu smakach do wyboru, co wbrew pozorom ma bardzo duże znaczenie. Nie jest przecież tajemnicą, że smaczny posiłek przedtreningowy poprawia nastrój i podnosi morale.  

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz