Depilacja laserowa – jak działa, jakie są jej korzyści i ograniczenia?

Depilacja laserowa – jak działa, jakie są jej korzyści i ograniczenia?

 

Depilacja laserowa to bardzo popularne rozwiązanie. Można stosować ją na wielu obszarach ciała, jest skuteczna i bezpieczna co tłumaczy, dlaczego tak wiele osób decyduje się na ten zabieg. Czytaj dalej, a dowiesz się, jak działa i jakie korzyści przynosi, a także jakie są ograniczenia.

 

Depilacja laserowa – działanie i korzyści zabiegu

Działanie depilacji laserowej jest bardzo proste. Podczas zabiegu wykorzystuje się wiązkę światła lasera, która dociera do mieszków włosowych i niszczy je. Warto wspomnieć, że laser działa na melaninę we włosach i nie uszkadza skóry. Zabieg jest więc zarówno skuteczny, jak i bezpieczny.

 

Można śmiało powiedzieć, że depilacja laserowa ma wiele ważnych zalet. Warto wymienić takie jak:

 

  • Możliwość usunięcia włosów z wielu obszarów ciała – jak na przykład pachy, nogi, okolice bikini.
  • Efekty – jeśli marzysz o gładkiej skórze bez konieczności używania maszynki, czy też depilatora, ta metoda sprawdzi się bardzo dobrze.
  • Eliminacja problemu wrastających włosków – Twoja skóra będzie nie tylko gładka, ale też będzie wyglądać estetycznie.
  • Depilacja laserowa może sprawdzić się nawet w przypadku osób wrażliwych na ból – jeśli zdecydujesz się na zabieg w renomowanym miejscu, nie musisz obawiać się dużego dyskomfortu. Pożegnasz się także z zacięciami, czy też podrażnieniami skóry spowodowanymi używaniem pęsety, czy też wosku.

 

Depilacja laserowa wydaje Ci się rozwiązaniem skrojonym na miarę Twoich potrzeb? Jeśli tak, sprawdź ofertę gabinetu medycyny estetycznej Fabskin. Znajdziesz tam także wiele innych zabiegów, które poprawią jakość codziennego funkcjonowania i sprawią, że będziesz się sobie podobać jeszcze bardziej.

 

Depilacja laserowa – ograniczenia

Tak jak w przypadku innych zabiegów, tak samo jeśli chodzi o depilację laserową występują pewne ograniczenia. Przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu to cukrzyca, ciąża, infekcje grzybicze, wirusowe, bakteryjne. Depilacja laserowa nie może być zastosowana także w przypadku stosowania leków i ziół światłouczulających, karmienia piersią, chorób nowotworowych. Wszystkich najważniejszych informacji udzieli Ci specjalista. Podczas konsultacji przeprowadzi wywiad i dokładnie zweryfikuje, czy zabieg depilacji laserowej może być wykonany w Twoim przypadku.

 

W ofercie Fabskin każdy może znaleźć coś dla siebie. Modelowanie ciała? Usuwanie rozstępów? A może ujędrnianie skóry? Opcji jest naprawdę wiele. Szczegółowy opis oferty znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej gabinetu medycyny estetycznej.

 

Materiał zewnętrzny


Grafika: freepik.com

Dodaj komentarz