Szpital doposaży oddziały, Pogotowie kupi nowy ambulans

5 milionów złotych z budżetu województwa do suwalskich placówek medycznych

 

Niemal 5 milionów złotych z budżetu województwa podlaskiego trafi do suwalskich placówek medycznych na modernizację pomieszczeń, sprzęt medyczny oraz zakup nowego ambulansu.

 

Zarząd województwa podlaskiego na posiedzeniu w czwartek (18.04) przyznał dotacje dla szpitala wojewódzkiego i stacji pogotowia ratunkowego w Suwałkach. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach otrzyma 500 tysięcy złotych na kupno nowego ambulansu. Z kolei Szpital Wojewódzki im Ludwika Rydygiera w Suwałkach otrzyma trzy dotacje: 

 

Ponad 2,8 mln zł przeznaczone zostanie na modernizację, przebudowę oraz doposażenie zakładu anatomii i patomorfologii. Będzie to kontynuacja prac rozpoczętych w 2023 r. (została wtedy wykonana m.in. modernizacja pomieszczeń prosektorium, wymiana instalacji grzewczej, kanalizacji sanitarnej, wentylacji, zasilania czy oświetlenia). W br. szpital planuje zakup dodatkowego sprzętu, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania zakładu, w tym m.in. komór chłodniczych, środków transportu wewnętrznego, wyposażenia socjalno-administracyjnego.

 

Dotacja w wysokości ponad 1 mln zł umożliwi szpitalowi doposażenie oddziału chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej i naczyniowej. Zostanie kupiony i zainstalowany nowy sprzęt oraz aparatura medyczna, tj.: kolumny anestezjologiczne i chirurgiczne, kardiomonitory, pompy infuzyjne, diatermia chirurgiczna oraz EKG, a także meble: łóżka szpitalne, szafy na leki czy stoliki anestezjologiczne.

 

Trzecią dotację w wys. ponad 560 tys. zł placówka wykorzysta na doposażenie infrastruktury informatycznej (nowe serwery, pamięć RAM, komputery), co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa danych informatycznych, przyczyni się również do usprawnienia procesu leczenia pacjentów.

Dodaj komentarz