Studenci i suwalczanie bawili się na Juwenaliach

Juwenalia Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach

 

Piątkowy (17.05) wieczór pełen dobrej zabawy przy różnorodnej muzyce. Tłumy studentów i mieszkańców miasta bawiły się na suwalskich bulwarach podczas Juwenaliów Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 

 

Drugi rok z rzędu Juwenalia organizowane przez suwalską Uczelnię gościły na Bulwarach nad Czarną Hańczą i po raz kolejny przyciągnęły tłumy zarówno studentów, jak i mieszkańców miasta w każdym wieku. Wydarzenie jak co roku było bowiem bezpłatne dla wszystkich uczestników, nie co nie oczywistością biorąc pod uwagę inne tego typu imprezy w kraju. 

 

W tym roku na scenie wystąpiły gwiazdy pop, rock, reagge i disco polo/folk. Przed suwalską publicznością wystąpił pochodzący z Suwałk Osyda z zespołem, a także BARANOVSKI, Manuel Rengifo Diaz czyli Mesajah oraz zespół disco-polo DAJ TO GŁOŚNIEJ, okrzyknięty najgłośniejszym debiutem 2019 roku. Pomiędzy koncertami miało miejsce symboliczne przekazanie kluczy studentom do bram miasta przez prezydenta Suwałk. Oprócz koncertów na zebranych czekały też stoiska z gastronomią, strefy zabaw dla dzieci, a ze sceny w tłum bawiących się ludzi leciały juwenaliowe koszulki.

 

1 Komentarzy

Suwalszczanim

24/05/2024

już od 2026 l będzie zapisywane jako: Suwalszczanin. 

Dodaj komentarz