Radna chce dyskusji ws. pływalni

przyszłość pływalni w Szkole Podstawowej nr 10

Radna Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki" wyszła z propozycją wspólnych rozmów radnych z mieszkańcami na temat przyszłości pływalni w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich.

 

Ekspertyza stanu technicznego basenu wykazała, że niecka basenu jest w bardzo złym stanie i nie nadaje się do remontu, w związku z czym zachodzi konieczność wyburzenia i wybudowania jej od nowa. Oszacowano koszty, które mogą sięgnąć ponad 7 mln. W związku z tym radna wystosowała pismo do prezydenta Suwałk. - Obecnie trwa dyskusja w różnych kręgach dotycząca tej pływalni i jej przyszłości. Nawet w kontekście wyboru: basen czy sala gimnastyczna. Takie dyskusje są niezbędne i powinny być podejmowane oficjalnie, przy udziale nie tylko radnych ale też szerszego grona zainteresowanych. Zwróciłam na to uwagę podczas swego wystąpienia w trakcie sesji Rady Miejskiej dnia 31 marca 2021 r. i ponownie wnioskuję o zorganizowanie spotkania w tej sprawie. W zależności od obowiązujących w najbliższym czasie obostrzeń związanych z COVID -19, mogłaby to być dyskusja publiczna on-line dla chętnych suwalczan, dyrekcji szkoły, nauczycieli, trenerów oraz przedstawicieli Rady Rodziców - czytamy w interpelacji. 

 

- Zbliża się okres wakacyjny i zasadnym byłoby podjąć merytoryczną decyzję w sprawie przyszłości tego obiektu, biorąc pod uwagę wiele aspektów, m.in. koszt inwestycji, możliwości finansowe miasta, ewentualne finansowe źródła zewnętrzne, długość inwestycji, okres w jakim będzie możliwe korzystanie z tego obiektu, stanowiska i miejsca pracy, kwestie związane z zarządzaniem - przez szkołę, czy firmę zewnętrzną itp. Tak, by przedstawić realną sytuację, możliwości, propozycje i jawnie przy udziale zainteresowanych środowisk wypracować stosowną decyzję. Warto wykorzystać czas, by wreszcie zdecydować o przyszłości tego obiektu i przygotować oraz przeprowadzić prace adaptacyjne czy remontowe - argumentuje Ruszewska. 

Dodaj komentarz