Okradał suwalskie sklepy i plebanie

Złodziej z Suwałk w rękach policjantów

Suwalscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg włamań i kradzieży na terenie miasta. Łupem 36-latka padły między innymi zegarki, telefony, laptop, dokumenty oraz klucze i perfumy. 

 

Suwalscy kryminalni w miniony czwartek (19.11) wieczorem zatrzymali 36-latka podejrzanego o szereg włamań i kradzieży na terenie miasta. Pod koniec października do suwalskich policjantów zaczęły napływać zgłoszenia o włamaniach i kradzieżach do różnych sklepów i dwóch plebanii. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że sprawca wykorzystując nieobecność lub nieuwagę pokrzywdzonych wchodził do pomieszczeń i kradł co mu wpadło w ręce: telefony, dokumenty, laptop, zegarki, perfumy ale też klucze, które później wykorzystywał do włamań. Posługując się skradzioną kartą płatniczą dokonał czterech nieuprawnionych transakcji. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę blisko 12 tysięcy złotych.

 

Praca mundurowych pozwoliła na wytypowanie i zatrzymanie podejrzanego o te przestępstwa. W czwartek wieczorem kryminalni zaskoczyli 36-latka na jednej z klatek schodowych bloku na Osiedlu Północ. Chwilę później zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W piątek usłyszał osiem zarzutów w warunkach recydywy. Sąd, na wniosek Policji i Prokuratury, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

 

Dodaj komentarz