Mieszkańcy skarżą się na brak przejścia

most na Czarnej Hańczy między ulicą Reymonta a Ogrodową

Mieszkańcy ul. Ogrodowej w Suwałkach zwrócili się do radnych z prośbą o rozwiązanie sprawy mostu na Czarnej Hańczy między ulicą Reymonta a Ogrodową, który w ostatnich dniach został zamknięty.

 

Radni Marek Zborowski-Weychman i Zbigniew De-Mezer z klubu "Łączą nas Suwałki" złożyli do prezydenta Suwałk interpelację w tej sprawie. W ostatnich dniach Zarząd Dróg i Zieleni poinformował, że ze względu na zły stan techniczny mostku, przejście zostało zamknięte. Radni chcą, aby umożliwić korzystanie z przejścia przez rzekę przynajmniej mieszkańcom poruszającym się pieszo.

 

- Mieszkańcy ulicy Ogrodowej zgłaszali nam problem z mostem nad Czarną Hańczą. Został on ostatnio zamknięty. Dla osób poruszających się pieszo jest to jedyna droga, aby dotrzeć do szpitala i w okolice. Najbliższe przejście to ulica Sikorskiego. Dla osób starszych, ale nie tylko, to odcinek bardzo duży. Zwłaszcza, że na ulicę Ogrodową nie kursuje żaden autobus miejski. W naszej opinii konieczne jest znalezienie rozwiązania – jeśli trzeba, to doraźnego – dla udrożnienia tego ciągu komunikacyjnego, a w przyszłości wykonania remontu lub budowy nowego mostu lub/i kładki dla pieszych. W związku ze zbliżającą się zimą sprawa jest bardzo pilna - przekazali radni w piśmie.

4 Komentarzy

Adrian

24/11/2020

Rolnicy przerzucają stare słupy przez rzekę i da się przejść suchą nogą.
Może nasz kochany dyrektor Tomasz Drejer poleci prywieżć dwa dziesięciometrowe ŻN i będzie po sprawie ?

"Doraźne rozwiązanie"dobre jak pomysły tych naszych bezradnych. Jeżeli nadzór budowlany powiedział, że się nie nadaje do użytku to się nie nadaje. Nasi radni jak są tacy mądrzy to doraźnie na plecach wpław niech ludzi przenoszą.

Dodaj komentarz