Łukasz Kurzyna zostanie prezesem PWiK w Suwałkach

będzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach

 

Łukasz Kurzyna, dotychczasowy zastępca prezydenta Suwałk, będzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach - poinformował we wtorek (29.11) suwalski Ratusz. 

 

Jak informowaliśmy, w poniedziałek (28.11) Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się rozporządzenie prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza, w którym przekazał, że odwołuje z pełnionej funkcji swego zastępcę Łukasza Kurzynę. Nieoficjalnie mówiło się, że może mieć to związek z chęcią objęcia przez Kurzynę funkcji prezesa PWiK, po tym jak we wrześniu bieżącego roku wypowiedzenie złożył Leszek Andrulewicz. Przypuszczenia potwierdził dziś suwalski Ratusz w przekazanym komunikacie. 

- Łukasz Kurzyna, pierwszy zastępca Prezydenta Suwałk złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Swoje obowiązki na tym stanowisku przestanie pełnić 30 listopada 2022r. Łukasz Kurzyna przez 12 lat jako zastępca był odpowiedzialny m. in. za sprawy gospodarcze, inwestycyjne oraz nadzór nad miejskimi spółkami komunalnymi. Jednocześnie informujemy, że Łukasz Kurzyna od 1 grudnia 2022r. będzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Sp. z o. o. - informuje suwalski Ratusz. 
 

Aktualnie Prezydent Suwałk nie podjął jeszcze decyzji kto będzie pełnił obwiązki pierwszego zastępcy.

11 Komentarzy

mieszkaniec

29/11/2022

Typowy polski przykład. Cyt "zdolny, długoletni swój człowiek da radę na każdym stanowisku".

Rafcio

29/11/2022

Swojaki rządzą.

Jedną ciepła posadka zamieniona na jeszcze cieplejszą posadkę! I kręci się 

to jest klika spółek i czesiek mydlenie oczu nic w tym mieście się nie zmieni dopóki ludzie na nich głosują to tylko będą Ci sami na tych samych stołkach 

Anonymous

29/11/2022

A pogonić to towarzystwo wzajemnej adoracji. Kurzyna zna się na zarządzaniu spółką jak "ślepy na kolorach" . Arogancki i zarozumiały, ale swój i do tego ma "haka" na ceśka. 

Anonymous

30/11/2022

Nowy prezydent Suwalk powinien zwolnic Łukasza Kurzyna i zadbac aby Czesio nie zaznal cieplej posadki.

Ciepła i mniej odpowiedzialna praca a zarobek podobny ok 200tys rocznie plus praca w ares i inne dochody , dbają tylko o siebie a zwykli mieszkańcy dostają w d.... .Szybko załatwiają sobie posady a np program InVitro rok czasu prawie minął i dalej nic ,czekają aż rząd zacznie finansować i problem zniknie bo jak na elewacje czy wigry to kasa jest i wszystko załatwione ekspresowo. Cała ta banda prezesów i innych powinna iść do zwolnienia a nie tylko stołki sobie przekazują i nabijają portwele .

Dodaj komentarz