Droga Krzyżowa ulicami Suwałk

mieszkańcy Suwałk wyruszyli w Miejskiej Drodze Krzyżowej

 

W piątkowy (31.03) wieczór spod parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia licznie zebrani mieszkańcy Suwałk wyruszyli w Miejskiej Drodze Krzyżowej do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.


 
Tradycja odprawiania Drogi Krzyżowej powstała w Jerozolimie, gdzie pątnicy odwiedzali miejsca wiązane z pasją. W średniowieczu rozpowszechnili ją franciszkanie. Ma na celu naśladowanie drogi Jezusa Chrystusa w drodze na Golgotę. Praktyka ta polega na modlitwie i rozważaniu 14 wydarzeń związanych z męką i śmiercią Jezusa Chrystusa. Podczas Drogi Krzyżowej wierni przechodzą od stacji do stacji, każda z nich przedstawia inną scenę z cierpienia Chrystusa, od momentu skazania go na śmierć przez Piłata aż do złożenia go w grobie. Przy każdej stacji wierni składają modlitwy i rozważają dane wydarzenie.

 

W Suwałkach jak co roku w Miejskiej Drodze Krzyżowej udział wziął tłum wiernych. Po mszy świętej w parafii Matki Bożej Miłosierdzia przy ulicy zebrani przeszli ulicami miasta pod kościół św. Aleksandra, a następnie ulicą Hamerszmita do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach. Tam, po zakończonej Drodze Krzyżowej, była możliwość adoracji krzyża przez wiernych.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz