Czy miasto planuje przyjęcie i ulokowanie migrantów - pytają radni PiS

Interpelacja w sprawie zamiaru przyjęcia migrantów do Suwałk

 

Interpelację w sprawie zamiaru przyjęcia migrantów do Suwałk oraz wskazania Wojewodzie Podlaskiemu miejsc ich zakwaterowania i przebywania, skierowali do prezydenta miasta radni Prawa i Sprawiedliwości Piotr Rydzewski i Grzegorz Izbicki.

 

Radni zwrócili się z pismem do prezydenta Suwałk w związku z informacjami, które pojawiły się w przestrzeni medialnej. Chodzi o pismo wojewody podlaskiego skierowane do marszałka województwa podlaskiego oraz prezydentów i starostów z województwa podlaskiego. W piśmie znajduje się prośba, aby wskazać miejsca i obiekty możliwe do wykorzystania przy masowych napływie uchodźców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - innych niż objętych pomocą na podstawie ustawy z 2022 roku o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terenie tego kraju. W związku z tym radni PiS skierowali do prezydenta szereg pytań, które przedstawiamy poniżej:


        1. Czy Urząd Miasta Suwałki otrzymał pismo od Wojewody Podlaskiego w sprawie możliwości przyjęcia migrantów na terenie naszego miasta? 
        2. Czy Urząd Miasta Suwałki przekazał Wojewodzie Podlaskiemu informacje dotyczące dostępnych miejsc dla migrantów w naszym mieście? Proszę o przekazanie treści odpowiedzi pisma oraz udzielenie odpowiedzi na interpelacje szczególnie w zakresie następujących informacji:

 

  • Wskazanych ośrodkach wspólnego zamieszkania - gdzie cudzoziemcy znajdą zakwaterowanie na okres powyżej 3 miesięcy. Wymieniono tu akademiki, hotele, zaadaptowane przestrzenie mieszkalne.
  • Wskazanych Ośrodkach zbiorowego zakwaterowania - tam migranci mieliby przebywać do 3 miesięcy. Chodzi o szkoły, fabryki, koszary, domy kultury, sale gimnastyczne.
  • Wskazanych obozowiskach - wydzielonych nieruchomości, na terenie których obcokrajowcy znajdą "czasowe zakwaterowanie".

 

        3. Czy planuje Pan przyjęcie migrantów na terenie Suwałk? Jeśli tak, proszę o przedstawienie planów i działań podejmowanych w tym zakresie. Dlaczego mieszkańcy Suwałk nie zostali poinformowani o takich planach i dlaczego nie przeprowadzono konsultacji społecznych w tej sprawie?

        4. Czy uczestniczył Pan w jakimkolwiek spotkaniu w 2024 roku z Wojewodą Podlaskim lub innym przedstawicielem Rządu, które dotyczyło kwestii migrantów (innych niż uchodźcy z Ukrainy) lub w czasie, którego poruszany był ten temat.

11 Komentarzy

o swoich  trzeba dbać i dać lokum ile ludzi bezdomnych jest a nie takim 

Adrian

19/06/2024

Wybranie chłopaków z PiS Jugend wypasionych na pieniądzach budżetowych od towarzysza Glińskiego nie było dobrym pomysłem.

Pan nie to że jast pan przeciw Polsce i Polakom ale pan wstydu nie ma za grosz ! Przyznaj się pan -czy zna pan definicję wstydu ? Nawet w uczelni jaką pan ukończył (szkoła POdstawowa ) już tego uczyli ! 

Już chłopie zaistniałeś ! A w wiosce POwidziałeś że ADRIAN to ty ? Pewnie jesteś POdziwiany ! Gdybyś tak miał trochę rozumu i wiedzy byś nie robił z siebie idioty !

Prezydent miasta

20/06/2024

Przyjmiemy każdą ilosc muzułmańskich uchodźców i wyślemy ich domostw pisowskich działaczy . Między innymi do domu Jarosława Z i Jarosława K…

Was stać na wszystko ! Z nienawiści wyssanej z tvn wiem że możecie to zrobić. Przyjąć każdą ilość ,to nic że będzie jak w Szwecji czy niemiaszków że dzieci ,kobiety PO zmroku na ulicę nie wyjdą ! Ważne by zrobić na złość pisowcom ! CHORZY  LUDZIE Z NIENAWIŚCI zasianej przez Pana Tuska ! Umiał to zrobić . Tak jak był jeden taki co zasiał nienawiść swojego narodu do wszystkich ludzi na świecie ! Tylko że to doprowadziło do tragedii w latach 1939-1945 !

Krzysztof

22/06/2024

Pan prezydent biega żeby rozbudować drogę, obwodnicę Augustowa bo się imigracji korkują..... 

Kogo to obchodzi jakiego bendziesz miał sąsiada? Czesław się nie martwi, jemu jest dobrze....

Dodaj komentarz