Wybrano firmę, która zaprojektuje dworzec w Suwałkach

remont i przebudowa zabytkowego dworca przy ulicy Kolejowej w Suwałkach

 

O krok bliżej jest remont i przebudowa zabytkowego dworca przy ulicy Kolejowej w Suwałkach. Jak podał serwis transport-publiczny.pl, na początku grudnia PKP SA wyłoniło firmę w przetargu, która wykonana dokumentację projektową wraz z pełnieniem nadzoru w czasie prac.

 

Projekt wykona spółka Akint, a budżet przeznaczony na ten cel wynosi 511,7 tys. zł brutto. Na wykonanie prac projektowych wykonawca ma 21 tygodni.

- Przewidziano ocieplenie budynku od wewnątrz, naprawę i wyczyszczenie elewacji, wymianę więźby dachowej. Przewidziano zmianę układu funkcjonalnego. Zgodnie z koncepcją wstępną na parterze przewidziano hol, poczekalnię, kasy, toalety, pomieszczenia służbowe dla Intercity, WARS-u, SOK-u, pomieszczenia komercyjne. Zaprojektowane zostaną nowe ciągi piesze z małą architekturą, powstaną wiata rowerowa, ogrody deszczowe, miejsca postojowe. Wyburzony zostanie budynek toalet. Przebudowane zostaną schody wejściowe, a obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - podaje transport-publiczny.pl.

9 Komentarzy

kolejarz

06/12/2022

Dla trasy Rail Baltica dworzec ten jest bezużyteczny, gdyż pociągi tu nie przyjadą. Dla Rail Baltiki musi być  nowy dworzec na prostym odcinku w rejonie starej elektrowni lub Parku Naukowo-Technologicznego. Dla kogo więc będzie ten dworzec? 

Obywatel ZS

06/12/2022

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić wykonanie takich prac za 511,7 tys. zł. brutto.

Robić  za pół miliona dokumentację projektową, która nie będzie nigdy realizowana! Zrobią dokumentację wg starego szablonu, prawie bez kosztów, i podzielą się kasą z inwestorem. Taki będzie efekt. A zabytkowy budynek dalej będzie niszczał i chylił się ku ruinie. 

DonAlfonso

07/12/2022

Tylko jak się okaże, że jest fuga na grzybie po remoncie to żeby wykonawca odebrał telefon, a nie jak przy bike parku.

Anonymous

08/12/2022

511,7 tys zł za dokumentację projektową?! Czy ktoś tu oszalał czy to jawna k*****? Indywidualny projekt naprawdę dużego domu to 12-20 tys zł. Co tu się dzieje?

Dodaj komentarz