Będzie można uprawiać sport na świeżym powietrzu, a dzieci wrócą do przedszkoli

Obostrzenia covidowe przedłużone do 25. kwietnia

Po 18. kwietnia znów można będzie uprawiać sport na świeżym powietrzu, a przedszkola i żłobki zostaną ponownie otwarte. Pozostałe obostrzenia zostały przedłużone o tydzień. 

 

W środę (14.04) Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 25. kwietnia. Wyjątkiem są hotele i obiekty noclegowe, które pozostaną zamknięte przynajmniej do 3. maja. Wszystko po to, aby uniknąć wzrostu zachorowań podczas zbliżającej się majówki.

 

Pojawiły się jednak dwie zmiany na plus. Od przyszłego tygodnia rodzice ponownie będą mogli wysłąć swoje dzieci do przedszkoli i żłobków. Z kolei amatorzy sportu będą mogli ćwiczyć na świeżym powietrzu. - Sytuacja epidemiczna wciąż jest poważna. Wzrosty zakażeń ustabilizowały się na poziomie 20 tys. dziennie. Nie ma dalszej eskalacji zakażeń. Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień z jednym wyjątkiem. Od 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków. Od najbliższego poniedziałku dopuszczamy również możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób - przekazał Niedzielski.

 

 

  • Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np.  medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.
  • Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.
  • Sport – działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Zgadzamy się również na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób.

Dodaj komentarz