Wigry Suwałki z awansem do III Ligi

Sparta Szepietowo - Wigry Suwałki 0:2

Świętowanie czas zacząć. Wigry Suwałki pokonały w sobotę (15.06) na wyjeździe Spartę 1951 Szepietowo i przypieczętowały swój awans do III Ligi.

Po piątkowym (14.06) remisie KS Wasilków z Warmią Grajewo 1-1 suwalskim Wigrom potrzebny był jedynie punkt w ostatniej kolejce, by móc cieszyć się z upragnionego awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy w przyszłym sezonie. Podopieczni Pawła Cimochowskiego zdobyli jednak kolejny komplet punktów w tym kończącym się właśnie sezonie, czym przypieczętowali zajęcie pierwszego miejsca w rozgrywkach IV Ligi w sezonie 2023/24 i awans do III Ligi w kolejnym sezonie.

Wigry w Szepietowie wyszły na prowadzenie w 40. minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, które strzałem głową na bramkę zamienił Pavlo Bereziansky. W 80 minucie rzut karny wykorzystał Maciej Makuszewski i była to ostatnia bramka tego meczu i sezonu w Wigrach. Po końcowym gwizdku arbitra biało-niebiescy mogli rozpocząć świętowanie awansu wraz z kibicami, którzy licznie przybyli na Stadion w Szepietowie, by wspierać drużynę. Teraz czas na powrót do Suwałk i świętowanie we własnym mieście.