Medale modelarzy w drugiej rundzie Pucharu Polski

II runda Pucharu Polski Modeli Halowych w klasach F1N i F1N/M

Oliwia Szturgulewska, Oliwia Danilewicz i Sławomir Truchan wywalczyli medale w Gdowie koło Krakowa, gdzie odbyła się II runda Pucharu Polski Modeli Halowych w klasach F1N i F1N/M.

Druga runda tegorocznego Pucharu Polski Modeli Halowych w klasach F1N i F1N/M (model szybowca wyrzucanego z ręki) o Puchar Wójta Gminy Gdów odbyła się w miniony weekend w podkrakowskim Gdowie. Kolejny raz bardzo udane zawody mają za sobą zawodnicy sekcji modelarstwa lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Zwyciężczynią w kategorii F1N/M młodziczek została Oliwia Szturgulewska, a w kategorii F1N Open triumfował Sławomir Truchan, który jednocześnie zdobył główną nagrodę za najlepszy wynik w zawodach. Na drugim miejscu zawody ukończyła natomiast Oliwia Danilewicz w kategorii F1N juniorów. 12 lokatę w kategorii chłopców zajął natomiast Leon Maćkowiak.

Wysokie wyniki suwalskich modelarzy im utrzymanie na pozycjach liderów w rankingu Pucharu Polski. Kolejna okazja do zdobycia punktów już w najbliższy weekend podczas zawodów w Jeżowie Sudeckim.