Jolanta Płońska wywalczyła awans na Mistrzostwa Europy Młodzieżowców

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushinkai

 

W minioną sobotę (15.06) w Skarżysku Kamiennej odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushinkai Kadetów Młodzieżowców i Seniorów Open.  I miejsce oraz złoty medal zdobyła suwalczanka Jolanta Płońska


W turnieju wzięło udział 170 zawodników z 38 klubów. Suwalski Klub Karate reprezentowali Jolanta Płońska w kumite Młodzieżowców +65 kg i Franciszek Kimszal w kumite Kadetów do 60 kg. Suwalczanom udało się wykonać plan w połowie, Franek przegrał swój pierwszy pojedynek i nie zdobył kwalifikacji. Z kolei Jolanta Płońska, nie miała sobie równych, zdobyła I miejsce oraz złoty medal i to ona będzie reprezentowała nasz kraj w październiku na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców. 

- Jolanta Płońska w tej kategorii wiekowej wystartuje po raz pierwszy - w poprzednim roku była Wicemistrzynią Europy Juniorek. 2 tygodnie temu suwalska zawodniczka zdobyła Wicemistrzostwo Polski Seniorek, pokazując że walka i wygrywanie ze starszymi zawodniczkami jest możliwe. Zwarzywszy że Mistrzostwa Europy w tym roku odbędą się we Wrocławiu, a gospodarzom często „pomagają ściany” to liczymy na dobry wynik Joli w październikowych Mistrzostwach Europy Młodzieżowców. Dziękujemy za start naszym zawodnikom i dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Suwałkach za dofinansowanie wyjazdu - przekazał trener Marek Kreipcio.

Dodaj komentarz