5 medali modelarzy na Mistrzostwach Polski

Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form dla Juniorów Młodszych

Doskonale podczas Mistrzostw Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form dla Juniorów Młodszych spisał się suwalczanin Bartosz Żukowski, który dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, zdobywając tytuły Mistrza Polski.

W miniony weekend 14-16 czerwca na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego w Gliwicach rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form dla Juniorów Młodszych. Organizatorem zawodów było Gliwickie Stowarzyszanie Modelarzy Lotniczych. Sekcję modelarstwa lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach reprezentowało 3 zawodników – podopiecznych instruktora Stanisława Skibickiego, startujących w konkurencjach F1G  i P30.

W kategorii F1G (model z napędem gumowym o masie całkowitej 70 gramów, którego napęd stanowi 10 gram gumy) I miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył Bartosz Żukowski, a miejsce II i tytuł wicemistrza Polski zdobyła Aurelia Żukowska. Na III miejscu z tytułem drugiego wicemistrza Polski sklasyfikowano Oliwię Szturgulewską. W konkurencji P30 (model z napędem gumowym o rozpiętości skrzydeł 760 mm z nieskładanym śmigłem) ponownie I miejsce i tytuł Mistrza Polski wywalczył Bartosz Żukowski. Z kolei III miejsce i tytuł drugiego wicemistrza Polski zdobyła Aurelia Żukowska.

Imponujący wynik 5 medali osiągnięty przez reprezentantów suwalskiej sekcji rokuje nadzieje na miejsca medalowe w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w sierpniu bieżącego roku w Macedonii Północnej.