Sześciu kierowców pod wpływem alkoholu

policjanci suwalskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców

We wtorek (28.09) wczesnym rankiem policjanci suwalskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców. Spośród 700 skontrolowanych osób, 6 kierowców zdecydowało się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. 

 

Po godzinie 5:00 podczas kontroli opla na ulicy Sejneńskiej mundurowi ujawnili, że siedzący za kierownicą 40-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Równolegle patrol na ulicy Reja zatrzymał do kontroli seata. W przypadku 56-letniego kierowcy urządzenie pokazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, bo zostały mu zatrzymane również za jazdę "na podwójnym gazie".

 

W tym samym czasie, na ulicy Pułaskiego, policjanci zatrzymali do kontroli peugeota. Badanie 67-latka siedzącego za kierownicą, wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei w stanie po użyciu alkoholu jechała jedna kobieta oraz dwóch mężczyzn. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 

Dodaj komentarz